I 1 lï 1 Zelfstandig team Goed overdragen Op kamp Aha 20 a In deze tijd is het een komen en gaan van collega's: de één na de ander gaat met vakantie. De vakantiebestemmingen wisselen, maar iedereen heeft er evenveel zin in. Logisch, we hebben het toch over één van de hoogtepunten van het jaar. Maar hoe zit het eigenlijk op het werk: kunnen mensen met een gerust hart op vakantie, nemen achterblijvers hun taken over? We belden het hoofdkantoor, drie winkels en een distributiecentrum en vroegen het zes medewerkers. 9 Fijne vakantie! i Sabien van Rijn (32), manager trainingen en develop ment, heeft er net een week Rhodes op zitten. Haar werk op het AH hoofdkantoor ging ondertussen gewoon door. Sabien: ‘Ik heb een goed en zelfstandig team men sen. Zij weten precies wat de lopende projecten zijn en waar hun verantwoordelijkheden liggen. Ik kan dus rustig een week weg.’ In augustus neemt Sabien nog eens drie weken. Waar naartoe, weet ze nog niet. ‘Dan bespreek ik van tevoren wel alle aandachtspunten „J1 met mijn team door. En JJW andere dingen leg ik bij mijn baas neer. Zij vervangt mij. We zitten samen in een aantal projecten, dus dat is logisch.’ Ethel Heussen (35) volgt de opleiding tot supermarktmanager bij AH 1221 in Zevenaar. Als ze eind juni drie weken met man en dochters op vakantie gaat - eerst naar een cam ping in Zuid-Frankrijk, later Disneyland Parijs - hoeft ze niet echt vervangen te worden. ‘Maar ik wil mijn verantwoordelijkheden wel goed overdragen aan de assistent super marktmanager en de supermarktma nager.’ Extra hard werken om op vakantie te kunnen, is er voor Ethel niet bij. ‘En als ik het goed heb overge dragen, verwacht ik ook geen extra werk als ik terugkom. Dus ik ga relaxed op vakantie.’ Hij zit al twaalf jaar bij de zeeverkenners, een scoutingvereniging, en gaat al net zo lang mee ‘op kamp’ ergens in Nederland. Dit jaar ook, maar nu - voor het eerst - als leider. Guido Fransen 19), verant woordelijk voor de zuivelafdeling van AH 1142 in Gorinchem: ‘We gaan met een groep van veertig a vijftig kinderen en organiseren allerlei activiteiten, van hut ten bouwen tot knutselen.’ Zijn directe leidinggevende bij AH weet al een tijdje dat Guido er straks een week tussenuit is. ‘Die regelt ook dat iemand mij vervangt. Er zijn drie mensen die voor mij kunnen invallen, dus dat komt wel goed.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 20