3 dl li »i DE CHALLENGE: in de Amsterdam Dakar Challenge doorkruisen teams de Sahara met een barrel (wagen) niet duurder dan 500. Ze zijn op zichzelf en elkaar aangewezen voor het volbrengen van hun tocht. Eenmaal aangekomen worden de barrels geveild voor een zelf gekozen goed doel. Ons doel: een school te Jallal Bah, Gambia. DE ROUTE: De landen die in West-Afrika worden doorkruist zijn: Marokko, Mauritanië, Senegal en Gambia. Het eindpunt van de reis is Banjul in Gambia. De totale route is circa 7000 km lang. Give me car! Dag 20. In havenplaats Barra wachten we op de ferry richting Banjul, Gambia. Verkopers willen alles van je hebben: ‘Give me pen! Give me mobile! Give me shoes!’ Kinderen van vijf presteren het zelfs om ‘Give me car! te zeggen. En hoe laat komt de ferry? GMT: Gambia Maybe Time. Dankjewel Albert Heijn! Dag 24. Op school voor verstandelijk gehandicapten delen we lollies, sultana’s en speelgoed uit (dank je wel, Albert Heijn!). De matras uit de bus en het gereedschap doneren we aan een psychiatrisch ziekenhuis. Beide organisaties zijn dolblij! Met pijn in ons hart geven we de mooie roze bus af voor de veiling. Opbrengst: 2586,50. Chillen met Fireman Dag 21,22 en 23. Aan strand en in het zwembad van het Senegambia hotel is het genieten. We zwemmen zo naar de bar. Helemaal flex! ’s Avonds een reggae party met de beste DJ van Gambia: Fireman. Km Kijk uit voor de fuik! Dag 16. Er is ons meer- e keren op het hart gedrukt om niet in de ^Bd Rosso de grens naar Senegal te passeren. t 19 Jelle Gijsbers van AH 1198 Rosmalen bericht te Aha van een ander deelnemersduo. 'Wij hebben uit sponsoring de twee klanten Mike Huijsmans en René Meester van levensmidde len voorzien, die kwamen ze ophalen in hun opmerkelijk beschilderde auto. In Dakar heb ben zij medische apparatuur aan een zieken huis geschonken, de auto geveild, en de opbrengst aan een goed doel gedoneerd.' graven en geduwd. Met platte banden moet je hoge toeren maken in de tweede versnelling, maar die is half kapot en met één hand sturen Knul zand is extra moeilijk. 1 >e natuur met de zandduinen is prachtig. De nachten met haar sterrenhemel zijn adembenemend. Itl bad Dag 14 en 15. Luieren, lezen en in bad zitten van een hotel in Nouakchott. Het fijne Sahara-zand zit werkelijk overal. schuwd mens telt voor twee en we gaan net voor de poort rechtsomkeert. Door naar Diama. Een smal stoffig pad verandert in een wasbord met gevaarlijke potholes (gaten). De woestijn maakt plaats voor uitgedroogde Hei vlaktes en een savannegebied met grote groe pen wilde koeien en zwijnen. De natuur wordt groener. We zien gewassen, meren en vele vogels waaronder een grote groep pelikanen. Ook zin in zo'n avontuur? www.amsterdamdakar.nl Thuis Dag 25. Schiphol. Stiekem ben ik al weer aan het bedenken welk avontuur ik de volgende keer ga opzoeken. Lac Rose Dag 18 en 19. Bij Lac Rose maken w een groepsfoto; dit meer dankt haar naam aan een roze organisme dat in het zoute water leeft. We maken de andere Challengers wijs dat we om deze reden de bus roze hebben geschilderd. -- Tjep Tjep en HACCP Dag 17. Tot mijn grote verbazing vind ik een foldertje van HACCP onder onze ruitenwisser. Eén van de Challengers heeft op DC Zaandam gewerkt. In konvooi rijden we naar het officiële eindpunt van de Challenge, Lac Rose, Dakar. Bij een tankstation ontstaat een levendige ruilhandel (tjep tjep) met de lokale bevolking. Alles kan tegen alles worden geruild. T-shirts voor olie bollen, pennen voor nootjes, het maakt niet uit. In de bar proosten we met alle Challengers op het goede einde. Hier schijn je in een soort fuik te rijden waar je alleen maar uitkomt door dik te betalen. Eenmaal in Rosso leidt de weg automatisch naar een poort met bewakers. Een gewaar- een

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 19