ONDERN RAAD leuk die nieuwe lichting! Moet ik nog meer mijn best doen om op te vallen/ Respect, vertrouwen, samen, bezieling, vernieuwing, doelgericht: Ken de cultuurwaarden! L Nieuwe lichting supermarktmanagers ik werk nu 28 jaar bij Korak, de zoon van Tarzan Tot zijn zestiende werd hij Korak genoemd, de zoon van Tarzan. Een bijnaam die voortkwam uit zijn pas-3F sie in het judo. Ook de namen van zijn kinderen zijn opvallend, met zoon Rebel (16) en dochter Harley (14). Tk mag graag de grenzen opzoeken zonder mensen te kwetsen. De maatschappij is al een grijze massa,’ legt de sportieve supermarktmanager van AH 1284 uit. ‘Maar ik zie verandering binnen de organisatie. Er is een vernieuwende soort supermarktmanager in aantocht.’ 16 Voor de OR en voor de directie is dit een moment om de beleving van medewerkers te peilen en met de achterban successen en ver- beterpunten in kaartte brengen. Voor de achterban een moment om hun stem te laten horen. In april en mei 2007 vonden de klankbord- dagen voor de verschillende groepen plaats. Henry Ligtenbarg, or-lid: ‘Centrale vragen in de ochtendsessie waren: Ervaar je plezier in je werk? Maak je het verschil? En: Hoe zie je jouw nieuwe functie (voor kwaliteitsmede werkers en ASM’s). Daarnaast bestond de mogelijkheid tot het stellen van vragen en Albert Heijn en ken de dictatoriale manager die vanuit zijn glazen bol de vloer dirigeert nog wel. De cultuurwaarden geven ons een steeds frissere uitstraling. Vernieuwing dient zich aan. De nieuwe lichting kent vele ver schillende achtergronden, is anders dan de oude garde die roestvast op zijn plek bleef zitten. Ook het jobhoppen doet in de AH maatschappij zijn intrede. Dat biedt een ander klankbord. Leuk die nieuwe lichting! Moet ik nog meer mijn best doen om op te vallen. Maar ik schop niet tegen heilige huisjes, hoor. Normen en waarden staan bij mij in hoog vaandel en mijn leidinggeven word best als streng ervaren. Discipline verwar ik niet met jovialiteit.’ Eenmaal per jaar gaat de Ondernemingsraad in vier afzonderlijke Klankborddagen in gesprek met medewerkers uit de winkelorgani- satie. Op iedere klankborddag staat één van de vier verschillende functiegroepen centraal: SM,ASM,VS (toekomstige teamleiders) en verkopers/kwaliteitsmedewerkers. eptember 2006. Een zonnige supermarktmanagersdag. Tussen alle pas gepoetste schoenen en pakken ontwaren we een man met een flinke bos krullen, een gemakkelijke pantalon, fijne blouse en een net paar Italiaanse slippers.‘Markant?,’ grapt Ronald van Eimeren (43). Tk maak keuzes op basis van esthetiek. Opvallend misschien, maar ik houd van een goede snit, en daar mag best een merkje op staan. Net als bij AH. Staat er op de uitnodiging business casual dan pas ik mijn outfit aan. Speel ik een beetje meer de grijze muis.’ plaatsen van opmerkingen.’ In de ochtend- sessies werd er in groepen van ongeveer zes mensen gediscussieerd met een lid van de OR. In de middag waren directeur Winkel- organisatie Albert Voogd en Hoofd P&O winkelorganisatie Gerrit Oostendorp aanwezig om de uitkomsten van de discussies met hem te delen. Wil je weten wat er allemaal bespro ken is op de klankborddagen? Kijk dan in de rapportage die half juli 2007 naar alle winkels wordt gestuurd.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16