CO Ahold NIEUWS Aandeelhouders akkoord met Eerste kwartaal 2007 verkoop U.S. Foodservice I MF O) Aha 10 Frambozenwedstrijd DE VERKOOP f «i» Op 7 juni vond de tussentijdse financiële verslag van Ahold over het eerste kwartaal van 2007 plaats. Een van de kernpunten uit het verslag is dat het bedrijfsre sultaat van Albert Heijn met bijna 50% is gestegen tot 150 miljoen. De zes overige kernpunten: Verkoop van U.S. Foodservice voor 7,1 miljard aangekondigd Teruggave van 3 miljard aan aandeelhouders door kapitaalrestitutie en omgekeerde aandelen splitsing en kapitaalrestitutie Investment grade rating opnieuw toegekend door Standard Poor's Bedrijfsresultaat met 3 miljoen omlaag naar 421 miljoen Nettowinst omlaag met 5 miljoen naar 241 miljoen Implementatie Value Improvement Program op koers de definitieve uitslag van de frambozen wedstrijd van deze week. Beide zitten in ieder geval al ver boven de prognose. En de win naar? Henry: ‘Dat team krijgt in ieder geval een Bossche bol. Daarnaast gaat er, als we die kunnen missen, een medewerker naar de andere winkel om daar actief te verkopen. Misschien wel frambozen.’ Aholds aandeelhouders hebben op 19 juni ingestemd met de verkoop van U.S. Foodservice voor 7,1 miljard Amerikaanse dollar en met het voor stel om 3 miljard euro terug te geven aan de aandeelhouders via een kapitaalrestitutie en een reverse stock split. De aandeelhouders brachten hun stem uit tijdens een buitengewone algemene vergadering voor aandeel houders die plaatsvond in het hoofd kantoor van Albert Heijn in Zaandam. 141 aandeelhouders woonden de bijeenkomst bij. Gezamenlijk ver tegenwoordigden zij 861.245.065 aandelen. De groentemannen van Albert Heijn 1050 en Albert Heijn 1100 in Den Bosch, Henry van Prooyen en George Klein, vinden het interes sant om te zien hoe de frambozen van Albert Heijn geteeld worden. Altijd leuk om de her komst van een product te zien waar je je zo hard voor inzet. Hoe zij hun onderlinge frambozenstrijd leveren? Henry: ‘Wij doen we dat onder andere door eenvoudige fram bozenrecepten van het net te halen en die aan klanten te laten proeven. Deze week hebben wij frambozen met chocolademousse en rode port. We bereiden het recept op een soort barretje op de groente- en fruitafdeling en zetten er flink wat doosjes frambozen bij. Dat stimuleert de verkoop enorm.’ Op zijn afde ling doet George min of meer hetzelfde. ‘We delen frambozen op beschuit uit en zijn we van plan een frambozensalade te maken. Of we laten klanten losse frambozen proeven. Dan loopt een medewerker met een schaaltje rond.’ Op het moment van het bezoek aan DuBeCo heeft Henry’s team honderd bakjes frambozen meer verkocht dan het team van George. Maandag, via de computer, weten ze Zoals bekendgemaakt op 2 mei 2007, wordt U.S. Foodservice overgenomen door een consortium van Clayton, Dubilier Rice Fund VII, L.P (CD&R) and Kohlberg Kravis Roberts Co L.P(KKR). Ahold maakte in mei ook haar voornemen bekend om 3 miljard euro uit te keren aan de aandeelhou ders via een kapitaalrestitutie en een reverse stock split (samenvoeging van aandelen). Hieraan ging een uitvoerige analyse vooraf waaruit bleek dat bin-^ nen de Nederlandse regelgeving een kapitaalrestitutie en samenvoeging van aandelen de meest efficiënte en praktische manier is om het geld aan aandeelhouders uit te keren. Bij Albert Heijn is Frank Loos verantwoordelijk voor de inkoop van fruit. Over de verkoop van frambozen is hij heel enthousiast. Logisch. ‘Dit jaar verkopen we twee keer zoveel als vorig jaar, en vorig jaar verkochten we drie keer zoveel als het jaar daarvoor. Nu verkopen we het jaar rond frambozen en hebben we gekoel de verkooptafels, maar daarnaast zit ook alles mee. De consument heeft weer geld over voor lekkere dingen en vindt smaak en gezondheid steeds belangrijker. Met frambozen zitten we dus helemaal goed. Die zijn heerlijk én gezond: behalve antioxidanten en vitamine C zitten er ook veel voedingsvezels in. De framboos is de nieuwe aardbei! Dat de Albert Heijn-klant de* dingen belangrijk vindt, blijkt wel uit ons marktaandeel van frambozen: dat is enorm hoog. Ondanks het feit dat veel mensen in de zomer ook zachtfruit kopen op de markt.’ Naast de honderdvijftig grams doosjes ver koopt Albert Heijn binnenkort ook doosjes met driehonderd gram frambozen.‘Die zijn niet alleen wat schappelijker per gram geprijsd, we bedienen er ook de gezinnen mee. Want die eten zo'n klein bakje natuurlijk zo weg.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 10