FIT I I i .w ^1’ 7 Aha Gezondheid is belangrijk, dat weten we allemaal. Maar hoe gaan we er eigenlijk zelf mee om? In deze rubriek laten we steeds drie collega's aan het woord over een bepaald gezondheidsthema. Deze maand: Vrij is vrij Zwemmen, puzzelen en cultuur snuiven Ditjaar werkt hij 24jaar bij Albert Heijn. Niet zo raar dus dat Martin Boot (38), teamleider vers in het AH-distributiecentrum in Zaandam, zich nauw met het bedrijf betrokken voelt. Hij neemt altijd wel werk mee naar huis, en tijdens vakanties kan hij het niet laten zijn collega’s te bellen ofte sms’en om te horen hoe alles op het DC verloopt. ‘Mijn werk is ook mijn hobby’, zegt hij. Fris en fruitig DE GROETEN! 1 i B i E s B i Vakantie! deren heb-de oudste is drie, de jongste vijf weken - is vrije tijd voor mij belangrijker dan ooit. Ik vind het machtig mooi hun hele ontwikkeling van dichtbij mee te maken.’ En als de vakantie afgelopen is? ‘Dan heb ik het werk toch gemist en ben ik dus ook wel blij dat ik weer op het DC aan de slag kan.’ Vijf maanden lang moest AH 1408 in Utrecht het stellen zonder supermarktmanager. Daardoor was Sophia Papadopoulos (32), assistent supermarkt manager, alleen verantwoordelijk voor de hele gang van zaken. ‘Zwaar, maar op een leuke manier’, blikt ze terug. ‘Ik zag het vooral als leer zaam en een uitdaging.’ Zodra de nieuwe super marktmanager goed geïnstalleerd was, nam Sophia wel twee weken vakantie op en toog ze met een groep vrienden naar Denemarken. ‘Daar was ik wel aan toe. Maar vreemd tegelijk. Ik dacht steeds aan de winkel: wat zullen ze nu doen?’ Wat dan het nut van vakantie is? Sophia: ‘Heel belang rijk om te kunnen relaxen. Dat blijkt wel. Normaal gesproken kan ik het werk ook echt heel goed los laten. Dat heb ik al na een werkdag. Als ik naar buiten loop, praat ik misschien nog even na, en dan ben ik het vergeten. Zo is het altijd geweest. Werk is werk, vrij is vrij.’ Desondanks beseft Martin wel degelijk dat hij ook ontspanning nodig heeft. Dus plant hij elkjaar ^eevast een week wintersport plus drie weken w.(kantie in het hoogseizoen. ‘Dan gaan we met de caravan weg, meestal naar Italië. Een beetje zwemmen, een beetje puzzelen en af en toe ergens heen om wat cultuur op te snuiven. Maar ook genieten van vrouw en kinderen. Sinds ik kin- Als assistente P&O op het AH-hoofdkantoor heeft Joyce de Roo (31) een drukke, fulltime baan. Soms heeft ze last van stress (als er veel tegelijk gebeurt), soms werkt ze over (bij piekmomenten). Maar is ze vrij, dan kan ze haar werk helemaal loslaten. ‘Ik neem vaak tussendoor een dagje vrij, of anders een lang weekend of midweek. Vrij zijn vind ik belangrijk om op te laden, zeker als ik net een drukke periode achter de rug heb. Daarna voel ik me weer fris en fruitig.’ Haar vakantieda gen maakt ze echter nooit op. ‘Dat is erin geslo pen. Zo heb ik vorig jaar in totaal maar drie weken opgenomen. Ik vind het ook erg gezellig op mijn werk. Ik ga er met plezier naartoe en vergeet dan ^rwoon om vrij te nemen.’ Joyce’s laatste vakan tie was in de zomer van 2006, met twee vriendin nen in Turkije. ‘We hebben vooral van de zon geno ten. Heerlijk. Albert Heijn? Daar heb ik toen geen seconde aan gedacht.’ Maak jij er deze zomer een bijzondere vakantie van? Stuur jouw digitale vakantiefoto met kort bijschrift naarAha@ah.nl en wie weet sta jij in een van onze volgende nummers.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7