MIJN MISSIE Inn votief Allemaal innovators, ontdekkingen op internet I I Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar En privé... Op zijn werk... 'i 13 Aha Jacco Baars is informatieanalist op het hoofdkantoor van Albert Heijn. IT interesseert hem enorm. Het is dan ook niet voor niets dat hij, naast zijn eigenlijke werk, deel uitmaakt van een team dat zich binnen Albert Heijn bezighoudt met innovaties om boodschappen doen voor de klant zo aangenaam mogelijk te maken. En dat hij thuis gefascineerd is door internet. Het bijzondere bereikbaar? Jacco weet er alles van! ‘Naar eenzame gebieden in Indonesië' ‘Vernieuwend bezig zijn is geweldig!’ L Nuttig hier 3 vatieteam wil innovaties zichtbaar maken. Jacco: ‘We begonnen met een muur in een kamer die we vol hingen met knipsels en foto’s. Inmiddels hebben we een prachtig ingericht innovatiecafé: de voormalige bibliotheek in het hoofdkantoor. Daar kan iedereen gewoon binnenlopen en kijken wat er nu en in de toe komst allemaal gaande is. Van alle Excellent- producten en andere innovaties uit onze orga nisatie, tot en met zaken waar concurrenten mee bezig zijn. Bovendien kan iedereen met eigen innovatie-ideeën komen. Want dat is wel onze bedoeling: dat wij van AH uiteindelijk allemaal innovators worden.’ Tot nu toe zijn het vooral medewerkers van het hoofdkantoor die het innovatiecafé bezoeken. ‘Maar we denken eraan om het café mobiel te maken, waardoor het ook bereikbaar wordt voor de mensen uit de DC’s en de winkels.’ De enorme reikwijdte. Dat is iets wat Jacco wel het meest interessant vindt van internet. ‘Dat er zoveel mensen op aangesloten zijn. En dan die enorme hoeveelheid informatie!’ Jacco heeft een enorme fascinatie voor alles wat met internet te maken heeft. ‘De opkomst ervan vond ik buiten gewoon. Van het begin af aan was ik ook heel nieuwsgierig hoe internet de wereld zou veran deren. En je ziet het: door internet is de wereld een stuk kleiner geworden. Je krijgt contact met mensen die je anders nooit zou tegenkomen.’ Jacco zit elke dag wel op internet. ‘Bij mij heeft het vooral te maken met dingen leren en dingen ontdekken. Spelletjes speel ik nooit. Zo ben ik een echte muziekverzamelaar, verzamel ik veel oud werk en maak ik ook muzikale ontdek kingstochten via het internet. Een muzieksite met goede bestanden? Een Russische: www.mp3search.ru. Die is ook gewoon legaal.’ Jacco volgt ook hoe sites zich ontwikkelen. ‘In het begin kwam je met hangen en wurgen door een site. Maar nu.Albert.nl is een prachtig voorbeeld. Er is zo goed nagedacht over wat er gebeurt in het hoofd van iemand die achter de computer zit, dat je die site zowat blindelings op kunt! Daarnaast is er door internet een nieuw soort ondernemerschap ontstaan. Iedereen kan via internet verkopen. Intrigerend!’ Een van zijn favoriete sites is: www.googleearth.com. ‘Daar kun je hele ontdekkingsreizen mee maken. Ik ben ooit eens in eenzame gebieden in Indonesië geweest. Daar kan ik nu weer komen, gewoon vanachter mijn pc. Bijzonder toch?’ ‘We richten ons op innovaties voor klanten, op hoe we het winkelen voor hen makkelijker kunnen maken. Daarbij kun je bijvoorbeeld denken aan scannen en betalen met de mobie le telefoon. En aan sensoren die de klanten- stroom bij de kassa meten en zo kunnen ver tellen dat er binnen een bepaald aantal minu ten een extra caissière bij moet komen.’ Jacco is informatieanalist op de afdeling Informatie Management. Een afdeling die twee jaar gele den het initiatief heeft genomen tot allerlei innovaties binnen Albert Heijn. ‘Vernieuwing is een van de zes cultuurwaarden van Albert ^^ijn. Als IT’ers wilden wij innovatie in bewe ging krijgen. Ik ben initiatief-projectleider en heb een aantal initiatieven onder mijn hoede die we nu aan het uitproberen zijn.’ Het inno-

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 13