S1.5. ,k A (J r *--■ - 3 m KENIA Aha 10 SUGAR LOAF ANANAS Tropische fruitsalades, biologische ananasstukjes, haricots verts... Het klinkt allemaal bijzonder exotisch. Waar komen die kleurige fruitpakketjes en frisgroene boontjes vandaan? Wie verbouwt het en onder welke omstandigheden wordt er gewerkt? Een team van drie AH-medewerkers maakte eind maart kennis met het land, de leveranciers en de mensen. Een nieuwsgierig team met een sociale missie. Hydrocultuur Nairobi - Nederland - - Wi 1. AH in Afrika I f antwoord inkopen. En bijdragen aan de posi tieverbetering van groente- en fruitmedewer- kers en kleine lokale boeren. Misschien door lokale projecten op te starten. Daarom ben ik mijn met twee collega’s Saskia Aalbers van Public Affairs en Els van Dijk van Externe Communicatie afgereisd naar Afrika. Om op bezoek te gaan bij twee leveranciers en om ons te oriënteren.’ precies genoeg water en voedingsstoffen. Volgens de leverancier is deze vorm van hydro cultuur de toekomst voor de bonenteelt in Kenia. Het land kampt jaarlijks met wisselende perioden van grote droogten en hevige regenval. Els van Dijk. Gé Happe en Saskia Aalbers 36 tot 48 uur na het oogsten ligt de ana nas in de winkel. Een ananas rijpt in 13 tot 15 maanden en wordt het jaar rond geoogst. Naast een vaste minimumprijs voor fair trade ananas ontvangen boeren ook een premie. De associatie van ananasboeren besluit op democratische wijze hoe ze de premie investeert in sociale en milieupro jecten. Op de kwekerij van Indufarm worden haricots verts op steengruis geteeld. Het ziet eruit als zakken waar steentjes (puim) in zit. Via een uitgekiend irrigatiesysteem krijgen de planten In de groene natuur van Naivassa lopen giraf fen en zebra’s langs de farm waar Ben en Ingrid van der Schaaf voor leverancier Indufarm haricots verts voor Albert Heijn ver bouwen. Gé Happe, category manager AGF bij Albert Heijn, blikt in het rond, staand in de stoffige rode aarde. Vanwaar zijn aanwezig heid? ‘Albert Heijn koopt groenten en fruit in elf Afrikaanse landen. Slechts een beperkt deel van dit assortiment kan fair trade worden ingekocht omdat er niet voor alle landen en producten fair trade certificeringssystemen bestaan. We willen ook het reguliere vers assortiment uit Afrika maatschappelijk ver- Boontjes die op maandag geplukt zijn, word<^ in kratten overgebracht naar het pakhuis nabi j de luchthaven van Nairobi. Daar worden ze nogmaals nagekeken, verpakt en gelabeld en in chartervluchten naar Nederland gevlogen. Op woensdag verwerkt importeur Bakker Barendrecht de producten en op donderdag en vrijdag liggen ze in de winkels van Albert Heijn. jK V- -v.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 10