^3 ivf I Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar i En privé... Op haar werk... 7 Aha Overdag een drukke baan als P&O-manager in het AH distributie centrum in Zwolle, 's avonds en in het weekend gepassioneerd achter het gasfornuis. Marleen Zonnenberg (32) weet werk en privé perfect met elkaar te combineren. Haar 'missie'? Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar maken. 'Mijn koelkast is vol, maar ik gooi nooit wat weg' 'Ik wil altijd weten wat er in mensen schuilgaat' 'lil - Onontdekte kwaliteiten, koken als ontspanning V •4 Misschien is dat wel voor mij “het bijzondere bereikbaar maken”.’ sta er dus bij stil en maak er meteen iets aan genaams van.’ Inmiddels kookt Marleen voor al thuis. ‘Het leukste vind ik het om spontaan vrienden uit te nodigen, de koelkast open te trekken en te kijken: wat zal ik nu eens gaan koken? Ik heb ook altijd een volle koelkast. Dus of er nou twee of acht mensen komen eten, ik kan elke keer wel wat uit mijn mouw toveren.’ Koken met pakjes uit de supermarkt is er bij Marleen nooit bij. ‘Ik maak alles zelf. Ik vind het leuk om creatief met eten bezig te zijn. Daarvoor biedt Albert Heijn heel goede ingrediënten. Maar in mijn buurt is ook een Perzische winkel. Daar kan ik iets als granaat- appelsiroop kopen waar ik vervolgens mee ga experimenteren.’ Vaak bedenkt Marleen pas in de winkel wat ze gaat koken. Bewust letten op de kleintjes, doet ze dan niet. Desondanks pakt koken bij haar zeker niet altijd duur uit. ‘Mijn koelkast staat best wel vol, maar eigen lijk gooi ik nooit iets weg. Ook niet omdat ik restjes de volgende dag weer in andere gerech ten gebruik. Daar komt bij dat een mooi diner voor mij niet per se duur hoeft te zijn. Ik kan ook heel simpel en toch smaakvol koken. Een salade van verse spinazie met een gepocheerd eitje, bijvoorbeeld, ziet er fantastisch uit en kost niet veel.’ Waarom Marleen nooit van koken haar werk heeft gemaakt? ‘Dan staat het koken niet meer centraal, maar gaat het ook om de hele organisatie eromheen. Koken is voor mij een hobby, en dat wil ik graag zo houden.’ Ze was net 16 toen ze, als bijbaantje, in een restaurant achter de pannen stond. En op haar 23ste had ze, naast haar studie Arbeids- en Organisatiepsychologie, al een eigen catering bedrijf: kookte ze op locatie hele diners en de lekkerste hapjes, en verzorgde ze zelfs kook- workshops. Marleen heeft van kinds af aan een enorme passie voor koken. ‘Simpel of uit gebreid, dat maakt niet uit. Koken is voor mij echt een vorm van ontspanning. Daar komt bij dat ik het belangrijk vind goed met mijn lichaam om te gaan. Je eet en drinkt elke dag, Als P&O-manager houdt Marleen zich bezig met alledaagse zaken als werkafspraken, con tracten en opleidingen. ‘Dat zijn dingen die sowieso goed op orde moeten zijn. Maar ik voel me ook verantwoordelijk voor het meer ongrijpbare, zoals de cultuur binnen het bedrijf: hoe gaan we met elkaar om? Ik ben altijd op zoek naar kansen tot verbetering.’ Bij deze ‘missie’ wordt Marleen onder andere gedreven door haar natuurlijke nieuwsgierig heid naar mensen. ‘Ik wil weten wat er in Jansen schuilgaat en probeer steeds wel iets Waarvan in ze los te maken. Dat doe ik door een bepaalde manier van communiceren. Door, bijvoorbeeld, mensen vragen te stellen als: wie ben je, wat doe je graag naast je werk, en waar ben je goed in?’ Als het gaat om men sen en ontwikkeling, vindt Marleen de focus vaak een wat negatieve insteek. ‘Zo van: wat kan er beter? Maar wat ik wil benadrukken, is om juist stil te staan bij de kwaliteiten van mensen en te kijken hoe ze die in hun werk kunnen laten terugkomen. Dat geldt trouwens ook voor hun hobby’s en passies. Ik ben heel sfeergevoelig en probeer ook daar wat mee te doen. Een borrel organiseren en iemand vragen tijdens die borrel muziek te maken. Dat geeft net een andere sfeer aan zo’n bijeenkomst dan normaal, ook omdat je ^B.aar zo op een andere manier leert kennen. La

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7