1 'Eerst Curacao, dan Aruba en Bonaire' I Jl I Aha 6 Sociaal investeren 'Tg V 4 Links: Nicolette Wolters: 'Dit heb ik echt gemist.' Midden: Gerard van den Tweel in opperbeste stemming De droom van Van den Tweel, een Albert Heijn op Curaqao, werd aanvankelijk niet gedeeld door zijn vrouw en zonen. ‘Ik vond het idee maar niks’, zegt Edward (37), die als directeur retail leidinggeeft aan 450 medewerkers in vier AH-filialen en twee Ga I l&Ga I l-winkels in Nijkerk en omgeving. 'Als er in die zaken iets loos is, dan ben ik er in een mum van tijd. Maar je stapt niet om de haverklap in het vlieg tuig, voor een reis van negenduizend kilome ter.’ Zijn vader deed dat wel, zeventien keer in een jaar. ‘Intussen hebben we geleerd’, zegt Klazien, ‘dat hoe meer mensen tegen zijn, des te meer Gerard ervan overtuigd raakt dat hij het moet doen.’ Zelf zegt Van den Tweel besmet te zijn met het ‘Curapao-virus’, maar intussen mijmert hij al over een AH-filiaal op Aruba en een op Bonaire. ‘Moet kunnen’, klinkt het kort. De cijfers lijken hem gelijk te geven. 25.000 klan ten in een week, net als in Nijkerk, was zijn streven. Voor over vier maanden. Maar Van den Tweel lijkt zijn doel al in de eerste week te bereiken. ‘Geen nood, er staat nog voor ander half miljoen gulden voorraad in het magazijn’, had hij in reactie op de openingsdrukte gezegd. Vier dagen later zijn de schappen op diverse plaatsen leeg. Dreft, Becel, bepaalde zuivelproducten en merken chips, het meren deel van het assortiment Euroshopper-produc- ten, het is allemaal op. ‘Bepaalde merken zijn stukken goedkoper dan bij andere supermarkten op het eiland’, zegt Judeska de Palm (35), moeder van een zoon tje van twee. ‘Spa water, koekjes, yoghurt, alle maal voordeliger.' Een Chinese man ziet de prijs van de blikjes lychees en haalt daarop het hele schap leeg. In de gang met chips lijkt het wel uitverkoop, met drie of vier tegelijk belanden de zakken in wagentjes. Lay’s chips is bij AH ruim de helft goedkoper dan bij de concurrentie, de Euroshopper-chips zelfs ruim drie keer voordeliger. ‘Fijn dat het goedkoper is’, zegt Nicolette Wolters, moeder van drie kinderen, sinds een jaar op Curapao, ‘maar het belangrijkste is voor mij dat ik eindelijk weer eens gezonde producten kan kopen. A Biologische melk, biologisch vlees. Tien soor ten sla, gewassen en voorverpakt. Verse groenten, goed fruit. Dit heb ik echt gemist.’ Vijftien jaar geleden kwam de ondernemer uit Nijkerk voor het eerst naar Curapao, waar enkele vrienden hem als groot- investeerder op het eiland voorgingen. Jan Rootzelaar van Coral Estate, een luxe resort aan zee, als een dorp zo groot. En het echtpaar Grouwel van het Floris Suite Hotel, ingericht door Jan des Bouvrie. Die vrienden zijn ook de reden dat hij zich zo thuis voelt op het eiland; Van den Tweel is het vlieg tuig nog niet uit, of er wacht hem een diner of borrel met geestverwanten. Doneerde het echtpaar Grouwel miljoenen aan het enige ziekenhuis op het eiland, ook Van den Tweel schonk een kapitaal aan de gezondheidszorg. En nadat hij ettelijke keren op weg naar Coral Estate de vervallen kerk van het miniatuurdorpje Willibrordus was gepasseerd, besloot hij de miljoenenrestauratie te financieren. Nu is al zijn aandacht gericht op Villa Bondia, een resort waar zieke kinderen uit Nederland en de Antillen tijdens een vakantie tot rust kun nen komen. ‘Als je het zelf goed hebt, deel je met anderen. Dat is niet meer dan normaal’, aldus Van den Tweel. Zijn vrouw Klazien, bij de opening van het AH-filiaal: ‘Laten we hopen dat de zaak heel wat Naf-jes (Antilliaanse guldens) oplevert, dan kunnen we die weer in sociale projecten investeren.’ worden aangevoerd, en er op Curapao een verwerkingsbedrijf van verse producten uit de Antillen en de Caribische regio is opgericht. In een loods op industrieterrein Brievengat ver pakken dagelijks tien medewerkers pompoen, okra, zoete c aardappel, verse vis, vlees en andere ‘lokale’ producten die veertig procent van de winkelvoorraad van Albert Heijn uit- maken. ‘Een Caribische volkswinkel’, zo noemt Van den Tweel zijn supermarkt. Jl

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 6