I a I I i a Aha 4 'Mi ta sinti na kas aki' (Ik voel me hier thuis), roept Gerard van den Tweel (61) uit ten overstaan van circa tweehonderd genodigden voor de openingsreceptie in Albert Heijn Zeelandia. De avond voor de 28e maart, de officiële openingsdag, tekent hij samen met zijn zoon Edward (37), directeur retail, de franchiseovereenkomst met Albert Heijn. Enkele eigenaren van andere supermarkten op Curacao kijken met lede ogen toe. Van den Tweel glundert: 'Een droom wordt werkelijkheid.' Maar wat hem de volgende dag te wachten staat, overtreft alle verwachtingen. De beuk erin n. lUji i Curacao Midden: Minister president Emily de Jongh-Elhage temidden van het trotse team Een groepje mannen doorkruist de winkel. Dick Boer, Directievoorzitter Albert Heijn en Dirk Anbeek, directeur Franchise Vastgoed die de franchiseovereenkomst met de Van den Tweel Groep ondertekenden, kijken hun ogen uit. Een stukje verderop staat Abdel Akhatou. ‘Dit is toch niet te geloven?’, zegt de 29-jarige manager van de Amsterdamse winkel AH 1302. De voorbije vijf weken heeft hij de winkel helpen opbouwen en de medewerkers, voornamelijk Antillianen, opgeleid. Tk had er een hard hoofd in, eerlijk gelegd. Tot op het allerlaatste moment hebben we keihard gewerkt om de zaak op orde te krijgen. Tijdens de openings receptie waren Amerikaanse computerexperts nog achter de schermen bezig met het kassasysteem, de hele nacht is er koortsachtig doorgewerkt. Sommige producten zijn nog in- euro’s geprijsd, andere hebben nog geen sticker. Toch loopM vandaag alles op rolletjes.’ ‘Kom op, jongens. De beuk erin.’ Van den Tweel herhaalt wat hij enkele maanden eerder tegen zijn medewerkers zei, toen de opening van de winkel aanzienlijke vertraging dreigde op te lopen. Eerst zakte de fundering van het aangekochte pand S3' - AH-blauwI estig minuten, hooguit, en alle 250 winkelwagentjes zijn in gebruik. Geen enkel karretje komt terug in het rek; zodra er bij de kassa een leeg is, pakt een nieuwe klant het wagentje. Klanten met minder geduld lopen met boodschappen in hun armen door de zaak. Cura^aoënaars kijken met verwondering naar de tientallen voorverpakte groentemixen en slasoorten, anderen die in Nederland hebben gewoond en Albert Heijn kennen, gaan recht op hun doel af. Net als Nederlandse ingezetenen. ‘Meneer Van den Tweel, gefeliciteerd met uw nieuwe winkel.’ Een dame van middelbare leeftijd schudt Van den Tweel, die vrolijk glimlachend tussen de schappen loopt, de hand. ‘Heeft u ook braadworst?’ a <4- lil V LA

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 4