f EVEN I I Op zondag 1 april werd Mariska Steenbeek voor de derde keer op rij Nederlands kata-kampioen in het karate. Ze is pas afgestudeerd aan de Johan Cruyff University en werkt parttime bij de Bakkerijafdeling van AH 1180. Wat drijft deze gedreven karateka? Kiai! Wat zijn dat, kata’s? Wat maakt jou een Nederlands kampioen’ Nu de EK in Bratislava? Wie: Mariska Steenbeek (28), AH 1180 Alphen aan den Rijn Wat: Verkoper Bakkerij en Nederlands kampioen karate, onderdeel kata Waar: www.mariskasteenbeek.nl Heb jij een bijzondere activiteit buiten je werk en vind je het leuk om dit in de Aha te delen met je collega’s? MailAha@ah.nl o.v.v. Dubbelleven 'Stijlvormen. Wie de beste uitvoering van een vast looppatroon met gevarieerde stoot- en traptechnieken neer zet wint de competitie. Teamkata's bestaan ook maar ik doe het individueel.' Knap! Hoe combineer je dat ailemaal - studie, sport en je werk bij AH? 'In de voorrondes loopje verplichte kata's waarbij je keus hebt uit een groot aanbod van vastgestelde lopen zoals de jion, de kanku-dai of de gojushihosho. Rood en blauw presenteren zich om de beurt op de mat. De winnaar gaat door naar de volgende ronde.’ ‘Een kiai is een expressieve bekrachtiging van je trap of stoot. In iedere kata schreeuw ik zeker wel twee keer bij een actie. Het geeft ook een hogere puntenwaardering.’ ‘Een goede combinatie van explosiviteit, kracht en lenigheid. Ik train er hard voor. Ook m^ krachttraining, fietsen en hardlopen ben ik heel wat uurtjes zoeSP 'De uren bij AH kan ik ideaal inpiannen naast de trainin gen. Daarnaast brengt mijn moeder me nog naar alle trainingen en steunt m’n vriend Eddy Marques me. Hij is net Nederlands kampioen kumite (sparring) geworden.’ ‘Ik wil graag meestrijden op het hoogste podium. Nederland komt internationaal nog wel wat tekort. In Europa blinken Italië en Spanje uit, mondiaal zijn dat vooral Venezuela en Vietnam. Hopelijk gaan we het verschil snel maken. Eerst in mei maar eens zo ver mogelijk komen op het EK in Bratislava.' ‘Ik train al sinds mijn vijftiende jaar karate. Er zijn verschillende^, stijlen, zoals shihu ryu, wado ryu, kyokushinkai. Ik doe nu de sh<> tokan-stijl, die is internationaal erkend als het gaat om competitie in kata's.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16