FIT FUN i I 1 I I k 13 Aha Gezondheid is belangrijk, dat weten we allemaal. Maar hoe gaan we er eigenlijk zelf mee om? In deze rubriek laten we steeds drie collega's aan het woord over een bepaald gezondheidsthema. Deze maand: Hardlopen en tennis Zaalvoetbal Dam tot Dam i maken en lekker buiten te zijn. Vooral na een hele week op kantoor. Het voordeel van lopen vind ik ook dat ik niet aan vaste tijden gebonden ben. Met een drukke baan en een druk sociaal leven komt me dat goed uit.’ 12 mei is een belangrijke dag voor Suzanne. Dan loopt ze, samen met twee collega’s, de jaarlijkse AMC Bedrijvenloop. Afstand: 10,5 kilo meter. ‘De Dam tot Dam ging over 16,1 kilometer en vond ik best wel heftig. Een klein uurtje lopen vind ik net mooi. Ik moet nu alleen wel een keer per week extra gaan trainen. Maar dat vind ik alleen maar leuk.’ Suzanne Knaap (30), directiesecretaresse op het AH hoofdkantoor, beweegt veel en graag. Ze tennist en doet aan hardlopen. ‘Tennissen in competitie- vorm en ook voor de gezelligheid, hardlopen voor mijn conditie', vertelt ze. ‘Bewegen is voor mij een vorm van ontspanning.’ Twee jaar geleden deed ^^zanne mee aan de Dam tot Dam Businessloop, daarna stond het hardlopen even op een laag pitje. Nu rent ze alweer een klein jaar elke zondag een rondje van zes, zeven kilometer door het bos. ‘Ik vind het heerlijk op die manier mijn hoofd leeg te Wat Paul Groen (53), allround magazijnmedewerker in het AH distributiecentrum in Zaandam, met zaal voetbal heeft? ‘Ik ben scheidsrechter zaalvoetbal, bestuurslid van een zaalvoetbalvereniging en medeorganisator van het zaalvoetbaltoernooi van het DC. Ik ben al een jaar of dertig met zaalvoetbal bezig. Alleen zelf spelen doe ik niet. Ik kan niet voetballen, daar heb ik de capaciteiten niet voor.’ Zaalvoetbal vindt Paul compacter en gezelliger dan veldvoetbal. Bovendien, zegt hij, zijn er bij zaalvoet bal strengere regels, daardoor is deze tak van voet ballen sportiever. Het zaalvoetbaltoernooi van het DC is dan ook steeds een groot succes. Het laatste toernooi vond 10 maart plaats. ‘Voor het eerst had den we dit jaar twee poules van zes teams. Poule A was puur prestatiegericht, daarin zaten de geoefen de zaalvoetballers die echt speelden voor de wis- selbeker. Poule B, met minder geoefende gezelIig- heidsvoetballers, was recreatief.' Het leuke van het organiseren van het hele toernooi? Paul: ‘Dat ik op een andere manier met collega's bezig ben en mijn organisatorische talenten naar boven kan halen. Dat ik dus op een positieve manier creatief bezig kan zijn.’ Bewegen ‘Ik was 45, zat de hele dag binnen en werd veel te zwaar. Toen heb ik me opgegeven voor de Dam tot Dam Businessloop. Vanaf dat moment heeft het loopvirus toegeslagen.’ Quirien Groenendijk (55), supermarktmanager van AH 1068 in Waddinxveen, heeft inmiddels al acht keer in een AH-team aan de Dam tot Dam Businessloop deelgenomen. ‘Ik vind het elke keer weer geweldig. Al die dorpjes waar je doorheen komt, de aanmoedigingen, de binnen komst in Zaandam, de Ahold-tent waar je de loop doorpraat met collega’s...' Zondag 23 september vindt er weer een Dam tot Damloop plaats. Binnen zijn winkelgroep probeert Quirien, door te vertellen over zijn eigen ervaringen, tien procent van alle medewerkers zover te krijgen hieraan mee te doen. ^£'n 170 mensen! ‘Er zijn veel gegadigden, maar ik wPi benieuwd hoeveel er uiteindelijk ook echt zul len lopen.’ Zijn eerste Dam tot Damloop herinnert Quirien zich nog goed. ‘Ik heb ’m volbracht, maar had duidelijk te weinig getraind.’ De loop van 23 september is voor hem ‘een makkie’. ‘Ik loop 25 kilometer per week. Bovendien is mijn planning om een week later de marathon van Berlijn te lopen. Bij de Dam tot Damloop mag ik dus niet eens voluit gaan!’ g

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 13