'Familiebedrijf' $n houseparty's n I Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar En privé... Op haar werk... 7 Aha Dat haar 'halve familie' bij Albert Heijn werkt of gewerkt heeft. En dat ze, privé, één keer per maand houseparty's bezoekt. Anita Vonk (40), kassa- en servicebaliemedewerkster in AH 1334 in Bovenkarspel, vindt het allebei eigenlijk best apart. En dat is het ook. Twee verhalen in één, over hoe het bijzondere bereikbaar wordt. 'Ik ben een echt uitgaanstype' 'Vacatures prezen we altijd bij familieleden aan’ Sal i' w ‘Een vriendin van mij ging wel eens naar hou separty’s. Ik ben een keer met haar meegegaan. Ik vond het geweldig. Daarna heb ik mijn man een keer meegenomen. Die vond het ook meteen leuk. We zijn ons in de muziek gaan verdiepen. Je hebt allerlei soorten house, wij houden vooral van dance, trance en progressi ve. Dat is wat de meeste ouderen mooi vinden. Jongeren houden meer van hardhouse.” Anita vertelt enthousiast over haar grote passie: het bezoeken van houseparty’s. Dat doet ze sinds een jaar of acht, één keer per maand. Altijd met een vriendin en haar vier jaar oudere zus, soms ook met haar man. ‘Ik ben een echt uitgaansty pe, wil graag mensen ontmoeten. Na zo’n hou separty kan ik er weer even helemaal tegenaan.’ Wat haar zo in de party’s aantrekt? ‘Verschillende dingen. Iedereen doet zijn best om er zo mooi mogelijk uit te zien: het is een aparte kledingstijl, bloter dan normaal, niet iets waar je zomaar een café mee binnengaat. Je kunt heel goed dansen op de muziek. En alle mannen dansen ook. Dat is heel anders dan in een discotheek, waar vaak alleen maar vrou wen op de dansvloer staan.’ Anita bezoekt vooral houseparty’s waar veel dertigers en veertigers komen. ‘Qua praten en dansen vind ik dat wel zo prettig: de meesten hebben ook kinderen.’ Dat het iets bijzonders is wat ze doet, realiseert ze zich goed. ‘In mijn omgeving is er niemand die houseparty’s bezoekt, in ieder geval niemand van mijn leeftijd. Mensen die me in het dagelijks leven kennen, verwach ten het ook niet van me. Daarom praat ik er ook bijna niet over. In mijn achterhoofd heb ik vaak toch zoiets van: ze zullen wel denken. Anita en haar dochter werken niet altijd op dezelfde tijden. ‘Dus heel veel contact op de werkvloer heb ik niet eens met haar. Maar thuis vinden we het wel allebei gezellig om over het werk bij te kletsen.’ Bijzonder is dat Anita haar man bij Albert Heijn ontmoet heeft. ‘Mijn oom was teamleider op het DC in Zaandam. Op een gegeven moment zei hij: “Ik werk met iemand, die is zo leuk. Alleen heeft hij altijd pech met meisjes. Net zoals jij altijd pech hebt met jongens. Je zou ’m eigenlijk eens moeten ontmoeten.” Toen ben ik een keer met die oom en mijn tante meegegaan naar een feest van het DC. Die avond heb ik mijn man voor het eerst gezien. Het klikte meteen. We hebben de hele tijd met elkaar gepraat, een week later kwam hij al bij mij thuis, en drie jaar later zijn we getrouwd.’ ^kAnita’s familie is Albert Heijn heel wat keren ^mderwerp van gesprek geweest. Niet zo raar: Anita’s oom werkte er, een nichtje, een neef en ook Anita’s man. Zij hebben Albert Heijn in de loop der jaren allemaal verlaten, maar anno 2007 zijn er wel weer twee andere neven plus Anita’s dochter van zestien bij Albert Heijn in dienst. De neven op het DC in Zaandam, dochter Sharon in Bovenkarspel. In de winkel waar Anita zelf ook werkt en dik twintig jaar geleden ook nog eens begon. ‘Mijn nichtje werkte hier, zij vertelde me dat er een vacature was bij de deli. Die baan heb ik toen gekregen. Het grappige is dat het eigenlijk altijd zo gegaan is: zodra er een vacature vrij was, pre zen we die aan bij familieleden. Tenslotte heeft Albert Heijn een goed beleid, en de medewer kers zijn aardig. Om die reden is mijn dochter ^ps ook bij Albert Heijn terechtgekomen. Ze wilde niet eens naar een andere supermarkt!’ i

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7