La/. nk x’J r L Aha 6 1 Aandacht erbij LOGISTIEK HOOGSTANDJE I 1 STAALKAART DCZAANDAM I 7 j ‘com Aantal medewerkers: 1.000 Aantal vrachtwagens: 130 Te beleveren filialen: 200 Ritten per week: 2.100 Rij-uren per week: 7.500 Kilometers per week: 161.000 Colli per week: 1,8 miljoen Rolcontainers per week: 87.000 Chauffeur Ad Opdam rijdt voor Simon Loos, sinds negen jaar; hij heeft zijn truck vernoemd naar zijn vrouw, Karin. Vijf dagen per week is hij dertien uur van huis en zit dan maximaal vier uur non-stop achter het stuur. ‘Het is steeds weer prettig om bij een supermarkt af te leveren. Het contact met de mensen van de winkels is altijd goed. Je leert elkaar kennen. Het is mooi werk, ik ben geen globetrotter. Korte rit ten vind ik prima’, zegt Ad. Zijn werkruimte, de truckcabine, De vrachtbezorging aan de supermarkt aan de Elandstraat Amsterdam is een van de grootste logistieke uitdagingen van DC Zaandam. Los van de moeilijke bereikbaarheid van de winkel in het oude Amsterdamse centrum, gelden nog een paar beperkingen. De winkel is slechts bereikbaar met de kleinere bakwagens. En de gemeente eist dat hier met jonge, schone auto’s wordt gereden. Frank Antonis: ‘Het DC houdt hierover contact met de Gemeente Amsterdam. Met advies van de EVO (belangenvereniging vervoer ders) vindt er op gezette tijden overleg plaats tussen een afvaardiging van de winkelorganisatie en de betreffende deelraad over bijvoorbeeld wagen- types en venstertijden (tijden waarop winkels beleverd mogen worden).' is sober ingericht: geen toeters en bellen, geen foto’s van vrouw en drie kinderen. Ad: ‘Dat mag niet, want dat leidt de aandacht van de weg af. En veiligheid gaat bij ons in de wagen en op het DC voor alles. Dat kan ik niet van alle weggebruikers zeggen. Soms ben je genoodzaakt met de wagen te manoeuvreren en dan denkt iedereen in je buurt: ach, hij ziet me wel. Een beetje meer begrip voor het werk van de vrachtwagenchauffeur is echt niet te veel gevraagd!’ nooit saai. Eens in de drie weken heb ik nachtdienst, ik zorg dat ik dan goed uitgerust aan het werk ga. Dan is dat ook geen probleem.’ Chauffeur Ronald Goedhart klopt Yilmaz goedmoedig op de schouder: ‘Alle chauffeurs zijn goed met de laders’, lacht hij. ‘In onze “koffiehokken” wordt heel wat afgelachen!’ Maar Ronald heeft weinig tijd, het werk roept. De Schagenaar begint aan zijn derde rit van deze dag. Hij veert de cabine van z’n truck in, zet de radio op City FM en doet zijn gordel om. Op naar de Kop van Noord-Holland, z’n favoriete werkge bied, ‘On the road again...’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 6