p htt DC O 'Hoe drukker, hoe gezelliger' On the road again topsport van de vervoersbedrijven van het DC: Simon Loos, Zandbergen’s Transport, Knap Transportgroep en Fiege. Daarnaast speelt ook Centraal Transport Netwerk een belangrijke rol in het transportvraagstuk. Antoon Appel stuurt al 26 jaar ‘zijn’ chauffeurs aan: twaalf jaar voor Simon Loos Zaandam en daarvoor veertien jaar in dienst van Albert Heijn. Op het kantoor staat Radio 538 op en aan de wand prijkt een kalender met daarop alle verjaardagen van de chauffeurs. Antoon zit aan de telefoon. Na een kort gesprek hangt hij op en zegt: ‘Dat was weer een chauffeur met de meest gestelde vraag die wij krijgen: wat moet ik morgen doen? Ze willen allemaal een dag van tevoren weten hoe hun nieuwe rit eruitziet.’ De uiteindelijke rittenplannen gaan naar de afdeling Expeditie, waar Jasper Kersten werkt. Op dit kantoor gaat het er iets meer ontspannen aan toe. ‘Maar we hebben ook veel spannende momenten en dan kan het gebeuren dat de drop- pot in een mum van tijd leeg is’, weet Jasper. Vooral het ver delen van de vrachten per rit vindt hij mooi werk. ‘Dan wordt beroep gedaan op je technisch inzicht en je creativiteit. Voor Expeditie geldt: hoe drukker, hoe gezelliger.’ De volgende stap in het distributieproces is voor rekening In het distributiecentrum loopt lader Yilmaz Olmez van hot naar her. Hij is een medewerker zonder bureau of vaste werk plek. Yilmaz helpt de chauffeurs de wagens te Iaden, rijdt op de heftruck, maar leidt ook nieuwe medewerkers door het DC rond. ‘Ik ga al zeventien jaar met plezier naar mijn werk. Het is gezellig met de chauffeurs’, vertelt hij. ‘Mijn werk is ook doet denken aan de brug van een verkeerstoren: de uitwaaie rende ramen kijken uit over het parkeerterrein met tientallen trucks. Koen verknoopt alle gegevens - vracht, afstand, route, files - tot rittenplannen, de spoorboekjes voor de chauffeurs. De supermarktmanager krijgt drie keer per jaar z’n eigen spoorboekje, waarin de tijdstippen van aflevering staan vermeld. ‘Je moet je kop goed bij het plannen houden’, zegt ^P^.'n. Hij startte ooit als parttimer in het magazijn en kent het DC dus van binnenuit. ‘Soms is grote concentratie nodig, dan gaat de radio uit en nemen we geen telefoon op.’ 5

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 5