HIER DAAR Vluchten uit Vietnam Hl i i B- a ƒ.4 3 Aha i Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Vie ii’h «»'3i oof gastvrij ‘De tante die is achtergebleven heeft een koffie- en fruitplantage. Ze heeft het goed. Ook omdat we zoals de meeste Aziatische families, het thuisland blijven steunen.' 'Mijn vader zegt al tijd dat we je voor je toekomst hard moet werken. In Vietnam werkje elk uur van de dag. In '“''derland wordt er minder hard 'o. /minder lang gewerkt. Ik combi neer mijn studie met het werk bij Albert Heijn en help mee in de Naam Anh Nguyen (22) J Caissière AH 8720, Groningen nh Nguyen: ‘M’n vader kwam uit de bergen, mijn moe- der van de kust. En mijn opa - was zeeman. Een kleine Wkapitein met een grote tatoeage van een anker op zijn arm. In de jaren ’80 was het economisch en politiek onveilig in Vietnam. Mijn familie vluchtte diep in de nacht met de boot. Een tante bleef achter om wat we nog hadden te beschermen... Stel je voor dat onze poging mislukte en we terug moesten. Na een week ronddob beren op zee werden we opgepikt door een Nederlands vrachtschip. Dat bracht ons naar een vluchtelingenkamp in Hongkong. Daar ging het er niet zachtzinnig aan toe. Vechten om voedsel was er vrij normaal en de Chinese bewakers waren niet mild. Mijn ouders zijn nu 25 jaar in Nederland. Daar ben ik geboren.’ familie. Klagen is er niet bij.’ Rooms-katholiek.’ ‘Op vakantie in Viet nam moesten wij in het bed van de familie slapen terwijl zij een rieten matje op de grond legden. Je voelt je gewoon schuldig, zo gastvrij als zij zijn.’ Wüe Vietnamese keuken heeft veel Franse en Chinese invloeden. Op bruiloften serveer je vaak haaienvinnensoep en gegrild varkensvlees van een jonge big. Tarwe gebruiken we weinig. Bijna alles heeft een basis van rijst, ook zoete en harti ge hapjes.’ ^Er is altijd genoeg eten in huis. De koelkast is prop vol en we hebben twee vriezers vol met kip. Inkopen op de markt, maar ook als er aanbiedingen zijn bij Albert Heijn slaan we grote voorraden in. De kunst is om met weinig geld heel veel te kopen.’ Iedereen v een taak en zodra je kunt lopen, help je mee. Hoe meer kinderen je hebt, hoe meer zeker heid je inbouwt voor later. Thuis zijn we met ons zevenen. Veel, maar minder dan in Vietnam gewoon is.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 3