I F i s s 13 Aha ONTSPANNEN OP HET WERK Gezondheid is belangrijk, dat weten we allemaal. Maar hoe gaan we er eigenlijk zelf mee om? In deze rubriek laten we steeds drie collega's aan het woord over een bepaald gezondheidsitem. Deze maand: (ft Met de motor Eendjes voeren, koekjes bakken Let's play darts! Ik* fe.. 4 Ontspannen ‘Ik heb een redelijk hectische baan. Heb wel vaste werkzaamheden, maar tussendoor kan er van alles en nog wat gebeuren. Dan is het heerlijk om aan het eind van de dag weer op de motor te stappen en het werk van me af te schudden.' Margreet Bakker (33), Category Assistent Counter op het hoofdkantoor, rijdt al motor vanaf haar tweeëntwintigste. Supersnelle motoren hebben haar voorkeur. Inmiddels heeft ze al haar derde exemplaar: een Honda Fireblade 900 cc. ‘Mijn vriend en ik hebben samen een auto, maar ik heb niet zoveel lol in autorijden. Ik pak liever de motor, die is sneller, wendbaarder, makkelijker, leuker... Ik ben niet iemand die zonder doel gaat rijden. Mijn motor gebruik ik voornamelijk voor woon-werkverkeer. Ik woon in Hilversum, naar Zaandam is het een kilometer of veertig. Ik ga altijd via de Al, waar vaak files zijn. Met de motor rijd ik dan ook nog eens overal tussendoor.’ Er is bijna geen enthousiastere motorrijder dan Margreet. ‘Voor mij is motorrijden een enorme uitlaatklep. Echt een vorm van ontspanning.’ Sinds de geboorte van haar dochtertje Jaimy werkt Monique Olfers (29), sinds kort Assistent Supermarkt Manager van AH 1128 inVught, 25 uur per week. ‘Nu ik ^ker thuis ben, waardeer ik het veel meer dat ik werk. Maar andersom geldt het ook: eenmaal thuis, kan ik me echt helemaal ontspannen.’ Ontspannen betekent voor Monique: veel leuke dingen doen met haar kind. ‘Eendjes voeren, koekjes bakken, naar de kinder boerderij, zwemmen. Dat vind ik echt genieten.' Maar ontspannen doet ze natuurlijk niet alleen met haar kind. ‘Dan lees ik bijvoorbeeld lekker een boek of ik spreek met vriendinnen af. Het is alleen wel zo datje met een kind meer gebonden bent. Daarom doe ik ook wel dingen waar zowel zij als ik plezier in hebben. Als het lekker weer is, skeeler ik bijvoorbeeld achter de kinderwagen.Dat gaat snel, dus dat vindt Jaimy ook interessant.’ Zeg ‘ontspanning’ en Han Weelink (39), allround maga- ^Bcwerker in het distributiecentrum in Zwolle, zegt ‘dar- Ten’. ‘Ik zag darten op tv en dacht: dat ga ik ook eens proberen. Ook omdat darten van oorsprong een kroeg- sport is en ik graag een biertje mag drinken. Inmiddels speel ik, met een groepje uit de kroeg, al tien jaar com petitie.’ Han’steam bestaat uitzeven mensen: vier vas te basisspelers en drie reserves. Han speelt in de basis. ‘Dat ik in de competitie 180 punten zou gooien, had ik in het begin nooit kunnen bedenken. Je probeert natuurlijk steeds beter te worden. Nu darten we wel in de laagste divisie maar ik kan aardig meekomen.’ Han neemt ook al acht jaar deel aan het jaarlijkse darttoer- nooi van zijn DC. ‘Afgelopen keer deden er 22 spelers mee en heb ik gewonnen. Op het werk hebben weer een paar hele goede jongens bij zitten. Maar uiteinde lijk gaat het altijd om de dubbels. Bij de jongens liep het toen niet, bij mij wel. Dus dat was geluk hebben.’ Voor wie wil ontspannen tijdens het werk, zijn er ook oefeningen. Zoals deze: 1. Span in één keer alle spieren in je lijf aan, ongeveer tien seconden lang. Laat ze ver volgens allemaal ook weer los en probeer ze zoveel mogelijk te ontspannen. Herhaal deze oefening een paar keer. 2. Begin met één arm. Wapper alles los: vingers, pols, onderarm en bovenarm. Ga verder met je andere arm. Daarna is eerst je ene been, dan je andere been aan de beurt. Wapper ook nu weer alles los: je voet, enkel, onderbeen en bovenbeen. Eindig met je hoofd. Hang je hoofd wat naar voren, doe je mond losjes open en wapper (niet te wild!). 3. Maak je nek los door - vloeiende! - draai- bewegingen met je hoofd te maken. Houd je hoofd licht voorover gebogen, ga naar links, dan naar boven en naar rechts en eindig in de beginstand. Maak een paar van deze cirkelbewegingen en herhaal de oefening dan rechtsom.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 13