AH Winkelkampioen, fietsen in Verweggistan I s I Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar En privé... Op zijn werk... 13 Aha Als Cor Zijlmans (59), supermarktmanager AH 1238 in Breda, ergens voor gaat, dan gaat hij er ook voor. Zo werd 'zijn' winkel eind 2006 AH Winkelkampioen in de winkelgroep Breda/Oosterhout. En viert hij privé niet 'zomaar' vakantie in landen als China, Vietnam, Ecuador en Chili, nee, dat doet hij op de fiets. Zo maakt hij het bijzondere bereikbaar. 'Je komt op plaatsen waar je normaal nooit zou komen’ 'Eerst moetje iedereen enthousiast zien te krijgen' ‘In Ecuador sliepen we bij de indianen, was ten we ons met één pannetje water en aten we wat de pot schafte - cavia. Het was een vakan- nu niet de mist in te gaan met de klantenen quête, werden de enquêtekaartjes persoonlijk aan de klanten overhandigd. Uiteraard met een praatje erbij waarom zij op deze winkel zouden moeten stemmen. Het resultaat al met al: in 2006 werd AH 1238 uitgeroepen tot AH Winkelkampioen in de Winkelgroep Breda/Oosterhout. Cor: ‘Een eer! Om het te vieren hebben we onze klanten getrakteerd op koffie met wat lekkers. Zelf hadden we gebak en champagne. En met 99 van de 125 medewerkers zijn we naar het finalefeest in Utrecht gegaan. Helemaal top!’ Dat de winkel geen finaleplaats behaalde, maakt Cor niets uit. ‘We hebben het leuk gehad en horen wel bij de beste 34 AH-winkels van Nederland!’ tie van uitersten. Geweldig!’ Cor Zijlmans vertelt enthousiast over de fietsvakanties door verre landen die hij nu een jaar of zes samen met zijn vrouw Corrie maakt. Liepen zij vroe ger veel door de bergen, eind jaren negentig t veranderde dat. ‘Na een keer door Frankrijk en Portugal te hebben gefietst zijn we naar Zuid-Afrika gegaan, door de wijngebieden rondom Kaapstad.’ De fietsvakanties erna leidden achtereenvolgens door Ecuador (‘tot een hoogte van 4850 meter’), Chili én Argentinië (‘over de Andes’), Vietnam (‘de Mekong-delta’), Thailand én Laos (‘heel apart’), en opnieuw Zuid-Afrika (‘van Pretoria via het Kruger Park naar Swaziland’). Cor en Corrie fietsen steeds in kleine groe pen. ‘Dan hoef je zelf niets te regelen en werk I je samen met anderen. We fietsen wel in ons eigen tempo, maar komen de rest onderweg en aan het eind van de dag weer tegen.’ Voor elke vakantie wordt er driftig getraind. ‘Thuis fietsen we zo’n vijf- tot zesduizend kilometer per jaar. Tegen de tijd dat we weggaan, maken we tochten van zo’n honderd kilometer.’ Wat Cor het meest bijzonder aan de fietsvakanties vindt? ‘Als je de binnenwegen pakt kom je op plaatsen waar je normaal nooit zou komen. Zo zie je echt hoe de bevolking leeft.’ Zijn allermooiste ervaring? ‘Er zijn er zoveel. Neem de laatste reis door Zuid-Afrika waar we een stuk of drie passen overstaken. Het naar boven fietsen was afzien. Maar als je een maal de top bereikt en het uitzicht ziet.Dat is elke keer weer schitterend!’ De AH Winkelkampioenschappen van 2005 ^Brinnert !or Zijlmans zich nog als de dag van gisteren. ‘We stonden de hele tijd eerste, maar in de klantenenquête verloren we als nog. Klanten gaven ons een slecht cijfer. Waarom, dat wisten we niet. De winkel zag er perfect uit, het assortiment was op peil.Wel was het zo dat we vijf jaar geleden bijna op ons gat lagen. We hadden veel nee-verkoop en lange wachtrijen bij de kassa. Waarschijnlijk hadden klanten dat nog in hun hoofd.’ Hoe dan ook, in 2006 gingen Cor en ‘zijn’ mede werkers opnieuw de strijd aan. ‘Je moet net die paar stappen extra zetten om beter te zijn dan de andere winkels in jouw winkelgroep. Het enthousiasme groeit als je ziet hoe je kunt scoren. Met een afdeling die er gelikt uitziet, maar vooral met een volledig assortiment, jjvn klant vindt het veel belangrijker dat er ^Fen nee-verkoop is dan dat de winkel gespie geld is. Hij wil gewoon niet misgrijpen.’ Om 4

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 13