Café Oké Tien miljoen orders ONDERNEMINGSRAAD KI Ahold NIEUWS Peapud Aha 12 Meer weten? 1 peapod.com «i» 'Medezeggenschap zie ik als een hulpmiddel om een gezonde organisatie weg te zetten. En in de 1,5 jaar dat ik nu deel uit maak van de OR van Albert Heijn zie ik binnen Albert.nl de bereidheid om medezeggenschap verder vorm te geven, op alle fronten groeien,' meldt ons Herman van Maurik, Teamleider bezorging bij Albert.nl in de Meern. Sinds januari ligt de nieuwe FairTrade koffielijn Café Oké in de winkels van Albert Heijn en C1000. Het nieuwe merk is ontwikkeld door Ahold Coffee Company in samenwerking met de Nederlandse ontwikkelings organisatie Solidaridad dat sociale gelijkheid promoot. Café Oké draagt het Max Havelaar-logo, het keurmerk dat sinds 1988 al in zo’n twintig landen onder de vlag ‘FairTrade’ vaart. Het doel van Café Oké is kleinschalig geproduceerde koffie een duurzame plek te geven op de wereldmarkt. In Nederland bedraagt het hui dige Fair Share marktaan- ‘Er is meer invulling gegeven aan diverse overlegvormen, zoals grootoverleg, overleg met teamleiders, bezorgers, allrounders, voormannen en het werkoverleg per afdeling.’ Maar de medezeggenschap binnen Albert.nl blijkt vooral uit het siteplatform. In dit overlegorgaan praten medewerkers uit het betreffende homeshop-centrum met de operationeel manager en P&O-adviseur over tal van concrete verbeteringen. ‘Zo hebben deel zo’n 2.5-3 procent. Met de inzet van het nieuwe merk wordt een verdubbe ling van dit percentage beoogd. Alle koffie van de Ahold Coffee Company, waaronder Albert Heijn’s huismerk Perla, is Utz Kapeh gecertifi ceerd. Utz Kapeh is een onafhankelijk keurmerk dat erop toeziet dat milieustan- daarden en sociale normen worden nageleefd. FairTrade garandeert arme boeren een minimuminkomen dooreen hogere prijsstelling. we nu een gratis telefoonnummer waarop de bezorgers hun werkplanning opvragen. Voorheen kwam dit vaak op de kosten van het eigen mobieltje. In de avonddienst hebben de bezorgers ook een pauze van tien minuten gekregen en de maaltijdenvoor ziening is verbeterd. We hebben nu warme maaltijden voor magazijnmedewerkers verbeterd en gezorgd voor sandwiches en drinken voor de bezorgers in de avonddienst. Werk jij bij Albert.nl en wil je iets aankaarten of bespreekbaar maken? Geef je vraag of verzoek door aan het siteplatform of maak gebruik van de ‘open stoel’, zowel binnen het siteplatform als binnen de OR vergadering. Stuur een e-mailtje naar: ondernemingsraad-ah@ah.nl Het zijn kleine stapjes, maar van groot belang.’ www.cafeoke.nl www.solidaridad.nl ‘Het is ongelooflijk. In de tijd hebben we zeker 25 miljoen bananen bezorgd, zoveel melk geleverd datje er met gemak 21 olympische zwembaden mee kunt vullen en bijna 2 mil joen pond koffie aan de man gebracht’, aldus een trotse Thomas Parkinson. ‘Daarnaast heb ben we de consumenten in totaal ook tien miljoen tripjes naar de supermarkt bespaard’, vertelt Andrew Parkinson (foto). Peapod werd in 1989 opgericht met Peapod, de grootste internetkruidenier van de Verenigde Staten, ontving op 7 februari een historische order: de tien miljoenste bestelling. De gelukkige klant die deze historische bestelling plaatste krijgt een half jaar lang gratis boodschappen, bezorgd door dezelfde oprichters die 17,5 jaar geleden startten met het bedrijf, Andrew en Thomas Parkinson. als doel klanten een geme^ kelijke manier van ‘bood schappen doen’ te bieden. In de begindagen verzamel den Andrew en Thomas vanuit thuisbasis Evanston zelfde producten, pakten de bestellingen in en bezorgden deze met eigen vervoer aan huis, vaak de hulp van familie en vrienden inschakelend. In 1998 startte het bedrijf met online bestel len. De onderneming liet sindsdien vrijwel ieder jaar een stijging van meer dan 25 procent zien. Online shopping and delivery

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 12