I I 1 Zijn er ook kansen ‘We hebben veel nieuwe Teamleiders nodig. Alle Verkoopspecialisten worden Teamleider maar dan nog zijn er zo’n 1000 vacatures. We hopen veel mede werkers te werven uit eigen gelederen. Iedereen met talent kan doorgroeien. Daarvoor worden allerlei initiatieven ontplooid zoals “Idols” of talentenavonden zoals in de vorige Aha genoemd.’ Wanneer is het klaar? ‘Eind 2008. Maar wat is klaar? De wereld verandert altijd en persoonlijk vind ik dat juist de uitdaging. We blijven bijsturen waar dat nodig blijkt. Een tevreden klant is hét criterium.’ tijd is voor actief verkopen. Medewerkers van verschillende afdelingen zoals delikaas, vlees&vis en onlangs bakkerij zijn daar al specifiek voor opgeleid. Zo wordt er nu de hele dag vers brood gebakken op de klantenstroom. Ook hier staat de klant dus weer centraal. Medewerkers zijn heel belangrijk. Zij maken uiteindelijk het verschil. We investeren daarom op alle niveaus in opleiding. Parallel aan het besturingsmodel is een speciaal opleidingshuis ingericht. Dit geldt voor de SM en ASM maar ook voor alle overige medewerkers. Ieder wordt voor de specifieke functie opgeleid en kan ook weer door stromen. We investeren in iedereen!’ Zijn er ook aandachtspunten? ‘Elk veranderingsproces laat ook een andere kant zien. We vragen bijvoorbeeld meer flexibiliteit van medewerkers. Voor de een is dat een voordeel omdat er meer variatie mogelijk is in contracten en werk tijden. Anderen ervaren dat juist weer als een nadeel in hun situatie. In een goede dialoog moet dat opgelost kunnen worden. Een ander aandachtspunt is de communicatie naar mede werkers. We gaan straks iedereen van de benodigde infor matie voorzien om het werk goed te kunnen uitvoeren. Dit doen we onder andere via de opvolger van WinkelWeb. De communicatie zal afgestemd zijn op de functie die de mede werker vervult in de winkel. Het is informatie op maat. De aansluiting van de Franchise vestigingen is ook van groot belang Het staat ondernemers vrij om hun eigen organisatie in te vullen zoals zij dat zelf willen. Het zijn vaak familie bedrijven die met elkaar het werk verdelen. Toch past hun taakverdeling vaak in dit besturingsmodel ook al heten de functies dan misschien anders. Veel ondernemers hebben al aangegeven geïnteresseerd te zijn in het model en de bij behorende opleidingen. AH Franchising gaan hen uiteraard informeren en faciliteren.’ Ben je tevreden zoals het gaat? ‘Het gaat fantastisch. Soms krijg ik signalen dat het allemaal wat sneller mag gaan en dat is fijn want het betekent dat iedereen uitkijkt naar de veran dering en er met energie mee bezig is. Toch wil ik het juist zorgvuldig uitrollen, evalueren en bijstellen waar nodig. Ik houd mijn oren en ogen open. Het is een groot veranderings proces, dat heeft tijd nodig.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 11