Een geweldig team, een geweldig carnaval I I I Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar i i I En privé... 1 Op zijn werk... i 9 Aha Kees Vlug (48) is niet alleen teamleider in het DC in Geldermalsen, in zijn woonplaats zit hij ook nog in de Raad van Elf, waarmee hij het hele lokale carnaval organiseert. Leiding geven, organiseren en team- builden zitten hem in het bloed. En een aangeboren enthousiasme voor de dingen die hij aanpakt. Zo maakt hij het bijzondere bereikbaar. ‘Er ontstaat een enorme saamhorigheid' 'Iedereen helpt, coacht en steunt elkaar' X' I Carnaval in Kees’ dorp begint op zaterdag avond met een mis in de kerk en eindigt drie dagen later om twaalf uur ’s nachts in het dorpshuis. In de tussentijd passeren tal van artiesten de revue en is er onder andere een speciaal jeugdcarnaval, een optocht en een bezoek aan een nabijgelegen dorp. gebeuren moet.” Uiteindelijk probeert Kees zichzelf overbodig te maken. “Dan heb ik het gevoel dat ik het goed doe. Na een paar jaar zit mijn taak er ook op. Het team loopt, tijd voor een ander team.” Organisators van het carnaval zijn alle leden, zeventien in totaal, van de Raad van Elf. Kees: “Iedereen heeft zijn eigen taak, zit in allerlei commissies. Zo maak ik deel uit van de optre dencommissie, de artiestencommissie, de kindermiddagcommissie en de dinsdagcom- missie. Dat is veel werk. De optredencommis sie bijvoorbeeld verzorgt de twee feestavon den waarop we een nieuwe prins kiezen en veel mensen uit het dorp optreden. Daarvoor moet van alles geregeld worden: van het geluid en licht tot en met officiële zaken als onderscheidingen uitreiken.” Het organiseren van het carnaval gebeurt aan de hand van een aantal stappenplannen, maar is en blijft een klus op zich. “Er gaat heel veel tijd in zitten. Je moet dus ook je gezin achter je hebben staan, want je bent vaak weg.” De gezelligheid is een van Kees’ drijfveren. “Als Raad van Elf werken we al een flink aantal jaren samen, daardoor is een enorme saamhorigheid ontstaan. Het klikt onderling, het is een vriendenclub.” Soms steken het leiderschap en het teambuil- den de kop op. “Als vrienden ben je geneigd om alleen maar leuke dingen met elkaar te doen en elkaar niet de waarheid te zeggen. Ik probeer erin te brengen dat je elkaar af en toe wel de waarheid moet vertellen, juist als je vrienden wilt blijven.” Na maanden van voor bereiding en drie dagen feesten, is het carna val achter de rug. “Als alles dan gegaan is zoals we wilden, ja, dan komt de ontlading. En ben je natuurlijk ook trots, omdat je met je team een prachtig resultaat hebt neergezet.” Kees is al zeventien jaar teamleider. Elke paar jaar van een ander team. Sinds driekwart jaar heeft hij weer een nieuwe groep mensen onder zich. Zijn werkwijze is niet alledaags. “De eerste maand zie je ze ook denken: wat moet die kerel nou? Maar als ze eenmaal snappen welke kant ik op wil, beginnen ze te veranderen”, vertelt hij. Samenwerken, ver trouwen, respect en bezieling zijn de waarden waar Kees bij elke team aan bouwt. “Steeds voordat ik met een groep begin, krijg ik daar het een en ander over te horen, zo van: dit zijn ^terke kanten, dit de mindere, dit zijn de kan- ^ren en dit de mogelijke valkuilen. Vervolgens wordt er verwacht dat ik er meteen tegenaan ga, maar ik kijk altijd eerst zelf nog een tijdje hoe het team in elkaar zit: wie zijn de leiders, wie nemen verantwoordelijkheid, wie zijn zelfstandig, en wie niet, hoe wordt er op elkaar gereageerd, en wat zijn de patronen? Aan de hand daarvan ga ik uiteindelijk pas echt aan de slag. Ik wil dat iedereen elkaar helpt, coacht en steunt. Positief en eerlijk zijn, maar zeker ook eisend, is de sleutel tot suc ces.” Kees is weliswaar degene die alle functies invult, maar voor hem is het eigenlijk niet belangrijk wie wat doet. “Vroeger deden ze de hele dag hetzelfde, en als ze bijvoorbeeld last van hun rug kregen, kwamen ze bij mij voor ander werk. Nu mogen ze zelf met collega’s ^^ilen. Mij maakt het niet uit, mits aan het eind van de dag maar gebeurd is wat er s

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 9