Nog altijd kritisch r ngJJtLjy .Xj i h I I I 5 Aha Constant op zoek 'lk heb altijd mijn stinkende best gedaan om de 0R vroegtijdig bij plannen te betrekken.' Oud-bestuurder de heer Albert Heijn in Flitsen nr. 4,1997. Wacht op actie De OR-groep van 2005 De eerste OR-verkiezing bij Albert Heijn in 1957 2 bij Albert Heijn uit zo’n zestig OR- leden. Nu bestaat de OR uit twintig leden, afkomstig uit de winkelorganisa- tie, Supply Chain (distributiecentra en Replenishment), het hoofdkantoor en Albert.nl. medewerkers. Het OR-werk bestaat dan ook grotendeels uit het beïnvloeden van de directie en vakbonden.. De OR kan niet op de plannen vooruitlopen, want die kunnen nog altijd veranderen. Over de afgelopen vijftig jaar is de OR het meest trots dat het: Nog altijd een kritische raad is die continu de belangen van de medewerkers vooropstelt. Door de jaren heen steeds professioneler is geworden. Een serieuze plaats heeft verdiend binnen de organisatie. kers hun mening kunnen geven. Ook probeert de OR een trainingsprogram ma te organiseren voor medewerkers die zich verkiesbaar stellen als voorbe reiding op de verkiezingen in april 2008. Op die manier hoeven de nieuwe leden zich niet in de eerste maanden flink in te lezen, maar hebben ze al eni ge ervaring opgedaan via het oplei dingsprogramma. Veel OR-leden heb ben na hun zittingsperiode het OR- virus te pakken en stellen zich weer ver kiesbaar. Maar of zij door mogen gaan? Daarover beslissen natuurlijk hun col lega’s tijdens de verkiezingen. Annemarie Voorbraak, OR-lid 1987-1990: De OR is nu bezig met het nieuwe besturingsmodel voor de winkels, de gevolgen van de Konmar-overname en verschillende zaken binnen de distribu tiecentra, zoals de herinrichting van het Retourcentrum en invoering van voice picking. Daarnaast spelen er natuurlijk ook toekomstplannen. Zo zoekt de OR constant naar manieren om achter de mening van de medewerkers te komen over bepaalde zaken. Een nieuw middel dat de OR wil gaan inzetten in de loop van 2007 is een website, die ook stellin gen zal bevatten waarop de medewer- Het is natuurlijk onmogelijk dat twin tig leden zich bezighouden met de indi- ^teiuele belangen, zoals bijvoorbeeld betere bureaustoel of het invullen van werkroosters van alle 60.000 mede werkers. Daarom focust de OR zich op de grote lijnen van de organisatie: secundaire arbeidsvoorwaarden, ont wikkelingen binnen de organisatie, de strategie van Albert Heijn en andere dingen die voor bijna alle medewerkers van belang zijn. Dit zorgt wel voor een grotere afstand tussen de OR en de ‘In de dertigjaar die ik voor Albert Heijn werk, was de periode dat ik in de OR zat echt de mooiste tijd. Als caissière vergaderde ik opeens met mensen die het beleid maken, bezocht ik nieuwe winkels en kreeg ik les in persoonlijke ontwikkeling. In die drie jaar heb ik heel veel geleerd. Niet alleen over Albert Heijn, maar ook over communiceren, presenteren en opko men voor jezelf. Toen mijn periode erop zat, heb ik me niet herkiesbaar gesteld. De sfeer en de mensen waren helemaal geweldig, maar het werk was me te intensief.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 5