Een eigen, onafhankelijk I i h I i Aha 14 WAAROM IS INDEXERING BELANGRIJK? RENDEMENT2006 Ahold heeft een eigen pensioenfonds. De medewerkers van Ahold Pensioenfonds werken op het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam en zijn dus collega's. Toch staan de pensioengelden zelf los van Ahold. Ahold Pensioenfonds is dus verbonden met Ahold maar toch financieel zelfstandig. Pensioenopgave en -planner Vragen over je pensioen? pensioen; Simon Eusman Franz van Vlaanderen prepensioen worden afgeschaft. Ahold heeft eind 2005 met de bon den een akkoord bereikt over een nieuwe pensioenregeling. Ahold Pensioenfonds moest deze nieuwe regeling verwerken in reglementen én systemen. Door deze veranderin gen moest de Ahold Pensioenplanner van de website gehaald worden en is het versturen van de pensioenopgave 2005 uitgesteld. Deze opgave wordt in de eerste helft van dit jaar ver stuurd. Later dit jaar is ook de inter actieve website weer beschikbaar. Zo kan iedereen precies zien hoe het met zijn of haar pensioen gesteld is. (voormalig HR-manager) is sinds februari 2001 namens de gepensioneerden lid van het bestuur: ‘Het leven wordt elk jaar duurder. Door indexering blijft de koopkracht in stand. De afgelo pen jaren stond indexering flink in de belangstelling. Toen de aandelenkoersen kelderden, daalden de reserves in snel tempo. Veel pensioenfondsen kon den niet anders dan de pensioenuitkeringen hele maal niet, of slechts beperkt indexeren. Ahold Pensioenfonds heeft zo’n besluit gelukkig nooit hoeven nemen, maar kan niet beloven dat er altijd De afgelopen jaren is er veel gebeurd. Vlak nadat Ahold Pensioenfonds de pensioenregeling had veranderd in 2004, besloot het kabinet dat mensen langer moeten werken en dat VUT en Zo kun je Ahold Pensioenfonds- bereiken: Servicedesk: tel. 075-6592400 Website: www.aholdpensioenfonds.nl Mail: pensioenfonds@ahold.com (verkoper) is sinds mei 1985 namens de werkne mers lid van het bestuur: ‘Het jaar 2006 is door Ahold Pensioenfonds afge sloten met een prima ren dement van 13%. Vanaf 2003 ging het sowieso uit stekend met de beleggin gen, met rendementen boven de 10%. 2005 was met 20,3% een absoluut topjaar. Als gevolg van deze resultaten kon Ahold Pensioenfonds de reserves weer ruimschoots aan vullen. Goede rendementen zijn belangrijk: 1% ren dement betekent maar liefst 20 miljoen euro! Al met al presteerde Ahold Pensioenfonds beter dan andere, vergelijkbare fondsen.’ hold heeft zijn werknemers een pensioen toegezegd en K w heeft Ahold Pensioenfonds gevraagd deze regeling uit te voeren. Ahold Pensioenfonds heeft een bestuur dat is samengesteld uit afgevaardigden van werkgever, werk nemers en gepensioneerden. De ene helft van het bestuur wordt voor gedragen door de werkgever, de andere helft door de werknemers en gepensioneerden. De Centrale Ondernemingsraad benoemt de werknemersleden. De gepensio neerden benoemen hun vertegen woordigers zelf. Het bestuur is verantwoordelijk voor het beleid van Ahold Pensioenfonds. De directie van Ahold Pensioenfonds doet voorstellen, waar het bestuur vervolgens ja of nee tegen zegt. Bijvoorbeeld over het pensioen- reglement. Of over indexering. Of over de manier waarop het pensioen geld wordt belegd. Met dit geld moet een zo hoog mogelijk rendement worden behaald, tegen een zo laag mogelijk risico.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 14