Welke gezonde voornemens heb jij voor 2007? s 7 Aha ■-W AFVALLEN EN BETERE CONDITIE www.vitamine-info.nl i.voorlichtingmvo.nl Miisb.nl Gezondheid is belangrijk, dat weten we allemaal. Maar hoe gaan we er eigenlijk zelf mee om? In deze rubriek laten we steeds drie collega's aan het woord over een bepaald gezondheidsthema. Deze maand: www.hardloopschema.nl .voedingscentrum.nl I d- o er 11 ?r e- mvo staat voor Wekelijks zwemmen Als je het over gezondheid hebt, ben je bij Nina Treep (37), site controller in DC Zwolle, aan het juiste adres. Zij wil altijd weten wat er precies in levensmiddelen zit én wat er allemaal moge lijk is om gezond te blijven en te doen als je ziek bent. Alleen beweging schiet er nog wel eens bij in. Nina: “De dingen die ik leuk vind, fietsen en skaten, zijn zomers makkelijker om te doen. In de winter zwem ik eigenlijk maar één keer in de week, en zelfs daar komt regelma tig iets tussen. In 2007 wil ik in ieder geval écht weke lijks gaan zwemmen. Verder wil ik eerder dit jaar op de fiets stappen, ook als het buiten nog niet helemaal licht is.” Zo pal na alle feestdagen staat ook ‘haar gewicht in balans houden’ op Nina’s lijstje van goede voornemens. “Januari is een maand om het weer rustig aan te doen. In het bedrijfsrestaurant hebben we veel gezonde alternatieven, dus zeker doordeweeks is het helemaal niet erg om wat op mijn gewicht te letten.” Volgens een recent onderzoek uitgevoerd in opdracht van het Convenant Overgewicht (waar in overheden en maatschappelijke organisaties de strijd aangaan met overgewicht) blijkt dat meer dan de helft van de Nederlanders in het nieuwe jaar wil afvallen en werken aan een betere conditie. Geldt dat ook voor jou? Kijk dan voor informatie ook eens op de volgende sites: uitgebreide voor lichting, o.a. ‘de schijf van vijf’ en het hoofdstuk ‘Maak je niet dik’ mnunni ctaTfknrl-iHtaol i door naar Bewegen' A Sonja Bakker-en Eigenlijk probeert Bianca crommentuyn (33), VS brood en delikaas in AH 1131, Schagen, altijd al zo gezond mogelijk te leven. Ze let op wat ze eet, doet twee keer per week aan fitness en gaat elke dag met de fiets naar haar werk. Maar nu er in haar directe omgeving iemand ernstig ziek is, is ze zich nog meer van haar gezondheid bewust. Niet zo gek dus dat haar voornemens voor 2007 dan ook helemaal in het teken van gezondheid staan. “Ik wil ‘Sonja Bakker en’. Niet omdat ik wil afvallen, maar wel omdat het dieet van Sonja Bakker een bepaald eetpatroon is waar je je aan vast kunt houden", vertelt ze. “Mijn vriend en ik zijn namelijk met z’n tweeën, dan ben je wel eens makkelijk, haal je sneller een patatje." Naast nog gezonder eten wil Bianca in het nieuwe jaar ook meer bewegen. “Ik wil weer gaan hardlopen, twee keer per week. Daar was ik afgelopen herfst al mee begonnen, maar door de winter is het minder geworden.” Of ze voornemens vol zal houden? “Dat gaat wel luk ken. Als ik me eenmaal ergens in vastbijt, zet ik door!” klik onder andere Meer hardlopen Maarten Scholten (29) is management-trainee. Heel 2006 zat hij in Zaandam, was hij de schakel tussen de OM’s en verschillende ^lelingen op het hoofdkantoor. Vanaf 2 januari 2007 werkt hij een jaar lang als VM in opleiding in AH 1155, Hilversum. Zijn goede voornemen voor 2007? “Meer hardlopen. In 2006 had ik al het voornemen mee te doen aan de Dam tot Damloop, maar daar is het door een kleine blessure niet van gekomen. Dit jaar wil ik wél graag mee doen, en daar moet ik dus voor trainen. Actief sporten komt er momenteel te weinig van - ik golf alleen regelmatig. Met hardlopen wil ik graag mijn conditie weer opbouwen.’’ Maarten heeft nog een goed voornemen: “Ik eet veelzijdig, en ik eet ook genoeg groente. Ik haal alleen die twee stuks fruit per dag niet. Niet omdat ik fruit niet lekker vind, maar omdat ik het vaak niet in huis heb. Dat wil ik veranderen. Want met mijn nieuwe functie én het hardlopen kan ik in 2007 alle energie goed gebruiken!” alle informatie over - I vitamines en mineralen Margarine, Vetten en Oliën de site van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen, met veel ver schillende uitgaves - ook pdf-versies werkelijk alles 'k i a - -rsu

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7