Het vizier op de toekomst w. F* K Aha 6 'Mijn vader heeft 33 jaar voor AH gewerkt, waarvan 20 jaar op het DC in Tilburg. Hij is zo trots dat ik uiteindelijk toch bij Albert Heijn terecht ben gekomen. Op het moment dat het bekend werd dat we over zouden gaan feliciteerde hij me en zei: nu kom je bij een echte winkel.' Vezet Warmenhuizen Training Wijn Zaanse Schans en distributiecentrum Als een huis Bij deze leverancier kregen medewerkers uitgebreide informatie over de teelt, oogst en verwerking van producten. In de AH XL’s van Nijmegen en Rijswijk gingen bijna honderd medewerkers met een deskundige blik langs het wijnschap. Hoe ziet de presentatie eruit? Welke categorie-indeling hanteert Albert Heijn? Befaamd wijnjournalist Harold Hamersma daagde de verkopers vervolgens uit voor een wijnproeverij. Verschillen in wijnstijlen uit de oude en nieuwe wereld werden duide lijk door het proeven van acht verschillende wijnen. Op 14 en 15 november ging een groot deel van de medewerkers ’s ochtends op een historisch^J toer door de Zaanstreek. Met een bezoekje aan het eerste winkeltje van Albert Heijn, het distri butiecentrum in Zaandam en een afsluitende middag in de Heineken Music Hall. Daar konden de nieuwe collega’s hun kennis testen in een interactief spel over klantgerichtheid. ‘Mijn vader zei altijd: Albert Heijn staat als een huis. Er zit een degelijke organisatie achter en het heeft het vizier op de toekomst gericht. Tot nu toe kan ik hem gelijk geven. Albert Heijn is perfectionistischer, dat durf ik wel te zeggen. Er zijn pluspunten te over. De winkel heeft veel ruimte en straalt klasse uit. Een beetje chiquer. Kies Kook is groots en het versaan bod enorm. Het aantal collega’s ook trouwens. We zijn met zeker veertig ■K M arjon de Kort (42), AH 8648 Boxtel: ‘Ik sta altijd open voor nieu- I we dingen en had eigenlijk direct een positief gevoel over de overgang naar Albert Heijn. Al had ik dit scenario toch zelf nooit kunnen bedenken. Na het kinderen krijgen kwam ik toevalligerwijs terecht bij Lekker&Laag, een prijsvechter van Laurus. Daarna werden we Konmar en nu AH. Ik ben assistent-hoofdcaissière. Is dat verkoopspecia- list kassa? O, aan de termen is het nog wel even wennen. Er komt ook zoveel op ons af. We staan in een spiksplinternieuwe winkel. Er is een enorme toeloop van klanten. Neem daarbij de hectiek van de december maand, een ex-Super de Boer supermarktmanager als nieuwe onder nemer, het werken met nieuwe systemen en veel jonge, vaak onervaren meiden... Nu pas krijgt alles zijn plek en werken we aan de details.’ parttimers erbij uitgegroeid naar in totaal zo’n 140 man, schat ik.’ ‘Met Konmar hebben zijn we de laatste jaren negatief in het nieuws geweest. Dat is niet goed voor de winkel en niet goed voor jezelf. We had den best een leuke club mensen hoor, daar niet van. Het afgelopen jaar werden we een periode in het ongewisse gelaten. Worden we een Jumbo of een Albert Heijn? Onder de collega’s waren de voorkeuren verdeeld. “Boxtel is niet gebaat bij een AH, het sociaaleconomische niveau ligt hier lager”, was een veelgehoorde mening. Ik vond dat je niet zo snel kon oor delen als je zelf nooit boodschappen deed bij AH. Je moet eerst ervaren om te kunnen oordelen. Nu blijkt voor velen dat je bij AH ook goedkoop boodschappen kan doen. Dat “duur zijn” is duidelijk nog een vooroor deel van vroeger. Het is ook even wennen. Albert Heijn was al die jaren immers wel de grote concurrent waar we ons tegen afzetten.’ ‘De introductieperiode voor kassa vond ik kort. Een middag en een avondstage in een supermarkt in Best was leuk maar veel te kort om te leren wat je op een dag allemaal tegenkomt. Zoveel informatie kun je^ korte tijd niet opslaan. Op de introductiedag in de Heineken Music Han won ik uit de zevenhonderd aanwezigen het interactieve vragenspel over klantvriendelijkheid en klantgerichtheid. Of Albert Heijn er weer een he le goede bij heeft? Nou, aan mijn enthousiasme zal het zeker niet liggen.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 6