B 2000 nieuwe medewerkers Traningsdagen voor ruim AANLEIDING Aha 4 In alle stilte werkte Albert Heijn het afgelopen jaar aan de voorbereidingen voor de overname van 23 Konmar-winkels. Toen de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) groen licht gaf stond alle winkelinrichting al klaar. Naast alle nieuwe collega's, bouwers en bedenkers beleefde ook eindverantwoordelijke Chris van Groeningen, hoofd Store Develop ment de spannendste maanden uit zijn loopbaan. Hij leidde de minutieuze megaoperatie. Training Drogisterij Training Grill&Steak HF? Operatie Konmar f no-time om. Dag en nacht. De slo pers verkasten telkens van super markt naar supermarkt. Dan volg den de tegelzetters, dan de inrich ters, de schoonmakers.De ombouw van negen winkels naar het nieuwe AH XL concept met Grill& Steak en meer dan tweedui zend artikelen zette de deadlines nog eens extra op scherp. Zestigduizend vierkante meter winkeloppervlakte strippen, opnieuw inrichten en de schappen vullen. In enkele weken, soms zelfs in enkele dagen tijd. In 2000 begon Laurus met de ombouw van formules als Edah en Super de Boer naar Konmar. Het bleek geen doorslaand succes. In 2002 werd de meta morfose teruggedraaid. Kleinere Konmars werden weer omge bouwd tot Edah of Super de Boer. Onder druk van de bank bood moederconcern Laurus de Edah-en Konmar-formules begin 2006 te koop aan. C1000 kocht zes Konmar-filialen, Jumbo twaalf, Albert Heijn 23. In Nijmegen, Hoofddorp en Rijswijk werden zo’n zeventig nieuwe medewerkers op de hoogte gebracht van de gedachte achter de drogisterij- afdeling en de dagelijkse gang van zaken. De stelling dat Albert Heijn de ‘dagelijkse voordeel- drogist wil zijn’ werd verlevendigd met een quiz en een set stylingtips van een kapperstrainer. In Bergambacht werden zo’n zeventig medewerkers geïntrodu ceerd in het runnen van de Grill&Steak afdeling. Een geheel nieuw concept in de nieuwe AH-winkels met als absolute top per: botermalse Zuid-Amerikaanse biefstuk, rechtstreeks van de pampa. Op het programma stond onder meer het grillen van kipproducten, schoonmaken, actief verkopen en het snijden, opleggen en bewerken van Grill&Steak-producten. AA 1 sinds de krokusvakantie MM werkte een speciaal •‘Konmar’-team met mede werkers uit alle disciplines aan de voorbereiding van een mogelijke overname. ‘De hele inventaris, alle meubilair, bancarella’s, actiekop- pen, kassa’s en koelingen stond al klaar in zeven grote loodsen en kon zo de winkel in,’ vertelt Chris. Voor het zover was moest er her en der nog wel flink gesloopt worden. Zo’n vierduizend slopers, tegelzet ters, chauffeurs, elektriciens en anderen bouwden alle winkels in Welkom bij AH!

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 4