1 -0^2 J '1- AA" Mi i A Bl zM /z r ar natuurlijl Stomme W ik altijd al gek op treinen. Alles wat op rails loopt intrigeert me.' Bert Gortemaker ziet dagelijks de kassaband langs rollen. Af en toe droomt hij wel eens weg. En rollen de rails in gedachten voorbij. 'Als klein kind stond ik al te kijken langs het spoorlijntje van Utrecht naar Amsterdam. Zo ver ik me kan herinneren was z i. - /W I 1 A 1 II A I I I Waar kun je bijna niet op wachten? inneltjes en Wat wij nog niet weten Binnenkort inschrijven voor Peking Express? hoe ga je naar je werk? Opeens heb je het, ik word conducteur! ‘Ik kan genieten van de sfeerloco- motief die als museumstuk in Aalsmeer staat maar ook van de invoering van de nieuwe NS-dienstregeling. Of de nieuwe OV- chipkaart die in de Randstad van start gaat. Ik heb de pas al uitgeprobeerd.' Ja, in mijn ouderlijk huis. Dat mag niet ontbreken. Al ben ik er meer niet zo actief meer mee bezig. Wel heb ik sinds kort een digitale schotelantenne waar door kijken naar treinen op tv nu 24 uur per dag mogelijk is.’ Dat Zoetermeer tot voor kort de enige stad in Nederland was waar nog een stadstrein reed. Dat isgjk een sneltram geworden. Jammer.’ ‘Ik was technisch tekenaar van beroep. Maakte ontwer pen voor melkfabrieken, bierfabrieken en ga maar door. Ik ver dien nu minder maar krijg er veel voor terug. Geen zorgen, min der stress. Laatst werd me nog wel een klus in Tunesië aange boden om tekenwerk voor een fabriek uit te werken. Maar ik zit hier goed.’ Wie: Bert Gortemaker (52), AH 1162 Amstelveen Wat: Kassamedewerker en treinfanaat ‘Dat de hogesnelheidslijn hier met 300 kilometer per uur voorbijraast. Het spoor ligt er al in Nieuw Vennep, nu nog wachten op de trein.’ De zolder staat zeker vol met Marklin-treintje; nagebouwde Zwitserse Alpen? ‘Nee, dat vreemd genoeg weer niet. Dan werkje wel tot half elf 's avonds. Dat gebeurt me bij Albert Heijn niet. Met je hobby kun je stoppen wanneer je maar wilt. Ik kies voor mijn vrijheid.' 4 «*.l w .11 Je bent kassamedewerker. Is de kassaband ook een soort rail? ‘Dat trekt me niet, wil wel graag 's avonds in mijn eigen bed liggen. Maar het traject Moskou-St. Petersburg overdag lijkt me wel wat.’ ‘Met de fiets of lopend. Ik woon vlakbij.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16