I I CO Ahold NIEUWS 1 Ahold maakt strategie voor winstgevende groei bekend Aha 6 Hoofdpunten Op 6 november heeft Ahold de strategie en financiële doelstellingen voor de komende jaren bekendgemaakt waarbij de succesvolle samenwerking tussen Albert Heijn en ICA en de geslaagde herpositionering van AH werd geprezen. Op welke pijlers richt Ahold de komende jaren haar strategie en wat betekent dit voor Albert Heijn? Versterken van merken voor winstgevende groei Europese samenwerking 1 Continentale organisatiestructuur Kosten besparen Sterk op twee continenten ■7 ICA, Giant-Carlisle, Stop Shop en Giant- Landover. Al deze ondernemingen hebben aanzienlijke mogelijkheden voor winstge vende groei. Een verbeterde prijs-kwaliteits- verhouding en verhoogde focus op huis merken zijn daarbij uitgangspunten. Die retailonderdelen waarvoor aanzienlijke investeringen en managementaandacht nodig zijn worden verkocht. We zullen een bedrijf zijn met winkels op twee continenten die innovatieve en sterke merken voeren, in plaats van een verzameling winkels die leveranciersmerkartikelen distribueren.’ Dick Boer: ‘Bij Albert Heijn hebben we laten zien hoe succesvol een goed uitgevoerde her positionering kan zijn in een sterk concurre rende supermarktomgeving. In Nederland en Tsjechië nemen we nu de eerste of tweede positie in, net als in de marktgebieden van De nauwe samenwerking tussen ICA en Albert Heijn op diverse gebieden waaronder inkoop, ontwikkeling van huismerken, IT-infrastruc- tuur en -ontwikkeling, en de optimalisatie van de goederenstroom wordt verder uitgebouwd. Tevens zal de relatie met de Tsjechische retail- activiteiten worden versterkt om zo de krach ten van beide organisaties in te zetten in de concurrerende markten waar we actief zijn. 4! J '1 De huidige arena-structuur wordt gereorganiseerd in twee continentale platforms, één in de Verenigde Staten en één in Europa. Voor die twee continentale platforms zijn twee Chief Operating Officers aangesteld; Dick Boer voor Europa en Larry Benjamin voor de Verenigde Staten. Zij krijgen niet alleen de supervisie over de lokale ketens, maar ook over de imple mentatie van groepsbrede groei-initiatieven. In Europa is de inkoop samengevoegd in een gecombineerde Europese inkoop organisatie, gevestigd in Zaandam en in Stockholm. In de Verenigde Staten is de inkoop samengevoegd in Massachusetts en New York. sommige delen van de Ahold-organisatie oo^ gerealiseerd door het terugbrengen van het aantal medewerkers.’ De kosten van het centrale Group Support Office (GSO) worden voor het einde van 2008 met 50% teruggebracht. Betekent dit banenverlies bij Albert Heijn? Dick Boer: ‘Nee. We leveren wel een substantiële bijdra ge aan de 500 miljoen euro kostenbesparing binnen Ahold. Wereldwijd wil Ahold de kos ten verminderen door bedrijfsprocessen te vereenvoudigen, de efficiency te vergroten en minder producten te moeten weggooien in verband met breuk of bederf. Ook het energieverbruik en de lokale ‘overhead’ moeten omlaag. De besparingen worden in «i» hold President en CEO Anders Moberg: M ‘Sinds de crisis in 2003 hebben we Wgewerkt aan een uitvoerig revitalisering- programma. We hebben onze schulden aan zienlijk weten te verlagen, onderdelen verkocht die niet tot onze kernactiviteiten behoorden, operationele en financiële beheersingsmaatre gelen aangepast, en meerdere onderzoeken en rechtszaken kunnen beëindigen. Tegelijkertijd hebben we een succesvol herpositionerings- programma geïmplementeerd bij Albert Heijn en ICA en een aanzienlijk deel van de waarde van U.S. Foodservice hersteld. Het moment is nu aangebroken om ons te concentreren op het versterken van onze retailconcurrentiepositie, met name in de Verenigde Staten. Dankzij onze nieuwe continentale structuur kunnen we onze strategie nog effectiever als één organisa tie uitvoeren.’ Verkoop van U.S. Foodservice Benoeming Chief Operating Officer Europe en US Verlagen operationele kosten met 500 miljoen euro voor het einde van 2009 Verlagen van de kosten voor het Group Support Office met 50% voor het einde van 2008 Verkoop van Tops en retailactiviteiten in Polen en Slowakije Verkoop van belang in Jerónimo Martins Retail in Portugal Versterken merknamen en waarde- herpositionering Herbevestiging van de doelstellingen zoals de groei van de netto-retailomzet van 5% en een retailwinstmarge van 5%.. Teruggeven van circa 2 miljard euro aan™ aandeelhouders en het verlagen van de schuld met circa 2 miljard euro na de verkoop van bedrijfsonderdelen.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 6