I I I I L i 5 Aha Onder het Excellent-merk liggen ze vier weken in het diepvriesschap: zachte chocoladecakejes met smeltende chocolade vulling. Een lekkernij om je vingers bij af te likken. Dus toog Aha nieuwsgierig naar de fabrikant in België, op zoek naar het recept! Gewoon heel, heel erg lekker Met Kerst I de industriële en daardoor veel beter op de vloeibare binnenkant aansluit. Bovendien is de smaak gewoon heel, heel erg lekker. Ahd ontdekte alleen één ‘nadeel’: als je ze eenmaal gegeten hebt, wil je nooit meer iets anders! g a a I Zo worden er voor Albert Heijn zo’n 10 duizend smeltende chocoladecakejes per dag geproduceerd. Dat ze ambachtelijk gemaakt zijn, proef je. Alleen al omdat Marijn Samwel, junior categorymanager diepvries: ‘Vanaf week 50 liggen de Zachte chocoladecakejes met smeltende chocoladevulling in het ijsschap van Albert Heijn. Ze worden per twee stuks verkocht en kosten 3,99. De cakejes zijn in principe klaar, maar moeten - om de harde chocoladevulling te doen smelten - wel in de magnetron of oven worden opgewarmd. Op de verpakking staan acht verschillende manieren om er iets extra’s mee te doen. Rond de kerst succes boeken met een uniek dessert of iets extra lekkers bij de koffie? Met deze cakejes is succes in ieder geval verzekerd. Smullen van smeltende chocola!’ ^p.xstantie die zich daardoor ook niet zo heel makkelijk uit de mallen laat verwij deren. Met twee man wordt er gewerkt: de kuiltjes omhoog drukken, de vulling eruit trekken. De medewerkers laten elke vulling voorzichtig in een papieren vormpje met deeg zakken. Dan komt Christophe: met een grote plastic punt zak vol cakedeeg, waar het puntje vanaf geknipt is, spuit hij de vormpjes verder vol. En voila: de cakejes zijn klaar om de oven in te gaan! Met 280 stuks tegelijk worden ze gebakken. Na circa een kwar tier mogen ze er weer uit, even afkoelen, om vervolgens tot min veertig graden ingevroren te worden. Snel, maar ook weer niet te snel. ‘Want’, aldus Bruno: ^tan barst de chocoladevulling en daar- niee ook de cake open.’ zo 5

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 5