Naar Nepal Pura vida! Het bijzondere bereikbaar Aha 22 Vrijwillig bijdragen aan het geluk van een ander... Velen denken het, zij doen het. Samantha's stichting a DC-medewerker John Verspuy draaide al meer dan twee jaar in het nachtteam van Twan Janssen in DC Geldermalsen. Overdag volgde de derdejaars biologiestudent de lerarenopleiding. Afgelopen zomer kreeg hij de kans van zijn leven: een onderwijsproject in Costa Rica. renovatie zaten er twintig leerlingen op de school, na de renovatie veertig.’ ‘Lesgeven zonder boeken en andere materialen is moeilijk. De kinderen brengen zelf een schriftje en een potlood mee waarin ze alle schrijfoefenin gen doen. Vaak moeten ze een bladzijde eerst leeggumme^ om ruimte te maken voor een nieuwe schrijfoefening. Dus hebben we boeken, schriften en potloden aangeschaft en kre gen alle leerlingen een nieuwe schooltas.’ Terug in Nederland heeft Samantha de stichting Laxmi Support opgericht. Steun en info: www.laxmi-support.com. Rekeningnummer: 2531574. In Nepal wonen 25 miljoen mensen, hiervan leeft 42 pro cent onder de nationale armoedegrens. Onderwijs is gratis, maar het budget is onvoldoende. De school verkeerde in slechte staat. Samantha: ‘We hebben de school opnieuw gepleisterd en geschilderd, nieuwe toiletten gebouwd, de watertank gerepa reerd, luiken voor de ramen geplaatst en het terrein achter de school opgehoogd tot een goede speelruimte. Met acht mensen is er vier weken lang gewerkt. Grote rivierstenen worden met de hand uit de vrachtwagen gegooid en trac tors vol met zand met de hand leeggeschept. Een kiepwagen kennen ze niet. Maar het harde werk had resultaat. Voor de Samantha Wagenaar werkte vijf jaar lang bij Ahold European Sourcing, nu ICASS. Ze nam ontslag en reisde af naar het verre oosten. ‘Op de Annapurna Primary School in Pokhara heb ik twee maanden lang Engelse les gegeven. Ook hebben we de school gerenoveerd. Dankzij de financiële steun van vrienden en collega's bij Ahold.' ‘Met drie medestudenten heb ik lesmateriaal voor biologie ontwik keld, materiaal zoals microscopen verzameld en les gegeven in dit Midden-Amerikaanse land. Een geweldige ervaring. Bij mensen thuis slapen, het land rondreizen en vreselijk mooie dingen zien. Groene zeeschildpadden die komen nesten aan een zwart vulkanisch strand, bultruggen onderweg naar voedselrijke wateren, heetwaterbronnen van 40 graden, apen, slangen, ara’s, luiaards en ga zo maar door.’ Team 3734 van DC Geldermalsen organiseerde vooraf nog een bene fietavond gemaakt. ‘Mede door dat geld is het vervoer van de spullen en het drukken van het lesmateriaal betaald. De scholen hebben er veel aan gehad. Hun dank druk ik graag uit met het Costa Ricaanse equivalent van carpe diem.pura vida!’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 22