de klok 21 Aha Traditiegetrouw blikken we aan het eind van het jaar terug op opmerkelijke ontwikkelingen en belangrijke gebeurtenissen. Dit jaar zet de overname van 23 Konmar- winkels de toon en pakken de Wuppies de kroon. JUNI DECEMBER MEI ^TOBER NOVEMBER Tveëra 1 VAN Hier vindt u 100% Halalvlees. Wuppen gaan er in rap tempo doorheen. Op internet wordt er druk in gehandeld en het Wuppielied wordt een voetbal- kraker. Na de explosieve wedstrijd Nederland - Portugal is de liefde prompt over. Als eerste supermarkt in Nederland introduceert AH cholesterolverlagende pro ducten onder het huismerk voor een brede groep klanten. De Hollands'eiNieuwe Supermarktmanagers en ondernemers worden op warme AH Winkeldagen in Rotterdam en Houten op de hoogte gesteld van de gefa seerde implementatie van een nieuw winkelbesturingsmodel; een nieuwe organisatiestruc tuur met ais doel de gast vrijheid en service voor klanten te vergroten en medewerkers meer loopbaanperspectief te bieden. De introductie van de kwaliteitsmedewerker is de eerstvolgende stap. Wuppiekoorts Rode, witte, blauwe en oranje Wuppies scoren veel extra omzet tijdens een warme voet- balmaand. Ruim 15 miljoen kleine en 700 duizend grote DC’s, winkels en het hoofd kantoor treffen de laatste voorbereidingen voor een van de belangrijk ste perioden van het jaar. Nieuwe feestproducten, een gezellig winkeldecor en toenemende drukte zijn slechts enkele ingrediënten van kerst 2006. Ahold maakt bekend 29 Konmar- winkels te willen overnemen, waar van 23 bestemd voor Albert Heijn. Dick Boer wordt formeel voor gedragen als lid van de Raad van Bestuur van Ahold. Hij blijft daar naast President en CEO van de Albert Heijn Arena. AH verlaagt opnieuw duizend pro ducten in prijs. Naast bekende mer ken wordt ook een aantal eigen merk-producten in prijs verlaagd. Albert Heijn doneert samen met Yigr levensmiddelenfabrikanten l^ilever, Campina, Chiquita en Hero) vijf procent van de omzet op een vijftal producten aan het Wereld Kanker Onderzoek Fonds. Opbrengst: 100.000 euro. Drie voormalige Ahold-bestuur- ders, voormalig topman Cees van Aan de slag De eerste training voor kwaliteitsmedewerkers gaat van start. Deze medewerker is hoofdver antwoordelijk voor temperatuur- en HACCP-controles, signaleert even tuele problemen en zorgt voor het schoonhouden van de winkelvloer. Tony Vendrig wordt directeur Supply Chain, hij volgt Johan Boeijenga op die naar Tsjechië vertrekt. NMa zegt ja! Ahold ontvangt de goedkeuring van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) voor de overname van 29 Konmar-winkels Laurus. Om 23 Konmars tot weert Heijn winkels te kunnen ombouwen, moeten er wel vijf bestaande Albert Heijn winkels ver kocht worden. inrichting, het grill steakhouse-concept en een breed huishoudassortiment vallen op. Ahold maakt de strategische planning voor de komende jaren bekend. Klok kijken DeliKaas-mede- werkers krijgen in Den Bosch uitleg over het nieuwe Proces denken en het werken volgens het klokmodel. Een vaste dagindeling in momen ten (ochtend, lunch, middag, diner en avond) moet voor meer structuur in het werk en ruimte voor actieve verkoop gaan zorgen. der Hoeven, financieel directeur Michiel Meurs en oud- bestuurder Jan Andreae worden veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen en boe tes. Met het opstellen en gebruiken van zogeheten side letters hebben de verdachten zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte. Het straf proces duurde negen weken. De koude lente brengt de haringen nog niet genoeg vet om zich al Hollandse Nieuwe te mogen noe men. Een maand later laten ook de mossels even langer op zich wachten. 100 halal Krap drie weken na de introductie van volgens de islamitische traditie geslacht halal vlees, verkoopt AH alleen nog bedwelmd geslacht halalvlees. Het feit dat in de traditie van halal die ren onverdoofd geslacht worden, stuitte bij klant en dierenweizijnorganisaties op weerstand. Met de opening van de eerste tot AH XL omge bouwde Konmar-winkel in Utrecht is een nieuwe generatie AH XL-winkels geboren. Onder andere tweeduizend extra producten, een nieuwe warme

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 21