Terugblik 2006 Aha 20 JANUARI JULI SEPTEMBER APRIL AUGUSTUS FEBRUARI MAART HET JAAR kers. Met protestborden en actie- leuzen verzamelen DC-medewer- kers zich bij het hoofdkantoor in Zaandam. Op 27 juli wordt een akkoord bereikt over de distributie CAO. Een staking blijft uit. Viva AH WK! De eerste finale van de AH WK, het winkelkampioenschap onder Albert Heijn-winkels, levert drie sportieve winnaars op: AH 1104 Utrecht, franchisevestiging AH 8731 Nibbixwoud en AH to go AH 5603 Utrecht. Minister Agnes van Ardenne start de promotie van eerlijke producten. Aanleiding is de uitbreiding van het assortiment eerlijke producten bij AH. Laurus kondigt verkoop Edah en Konmar aan en gaat zich concentreren op Super de Boer. DC in actie Aanhoudende warmte, vakantiecapaciteit en voetbal zet de distributiecentra extra onder druk. De mankrachten hebben moeite om aan de immen se vraag te voldoen. In juli komt het tot een botsing over de CAO tussen de vakbonden en Albert Heijn. De vakbonden eisen 2 procent salarisstijging, Albert Heijn wil niet verder gaan dan een loonsstijging van 1,5 procent voor de ongeveer vierduizend medewer- Ook Kies&Kook? Voor 8 euro een maaltijd met vlees, groen te, saus, aardappelen of pasta? Klanten van veertig testwinkels vinden het wel wat. Er zijn ruim 50 duizend maaltijdcombina- ties te bedenken en het meu^ biedt plaats aan 60 verschillen de producten. Grotere AH-win- kels volgen al snel. KlasseLunch 40.000 leer lingen uit groep 8 krijger^ i Albert Heijn een gezonde lunch aangeboden. Groep 8 van basisschool Gaandeweg uit Zwanenburg doet de aftrap en maakt de grootste gezonde boterham. Start Samen Werken Start van een nieuw initiatief om de samen werking tussen hoofdkantoor en winkel te verbeteren en de praktijk kennis van de hoofdkantoormede- werkers op te frissen. Medewerkers gaan een of twee dagen aan de slag op de winkelvloer. Instortingsgevaar! AH 1105 aan het Amsterdamse Bos en Lommerplein sluit wegens instor tingsgevaar. De pendelbus, die klanten naar twee dichtbijgelegen filialen rijdt, krijgt veel media-aan- dacht en wordt ook elders ingezet. Binnen pinnen In een half jaartijd zijn er ruim 600 Postbank-geldauto- maten geplaatst in Albert Heijn-win kels. De maatregel bevordert de veilig heid van medewerkers. De kassa kan met minder contant geld af en de wachtrijen wor den korter. Nergens in Europa zijn in zo’n korte tijd zoveel automa ten geplaatst. Tijdens de gezondheidsweken is er een hoofdrol voor AH's Gezonde Keuze Klavertje, dat inmiddels op ruim 1.200 producten staat. Dirk Anbeek start als directeur Franchise en Vastgoed en wordt lid van de directie van Albert Heijn. Koning vers AH blijft koploper in vers. Zo'n 30 procent van alle versverkopen van supermarkten in 2005 kwamen uit Albert Heijn-winkels. Uitschieter blijft het marktaandeel in verse maal tijden. Circa 60% van de totale omzet in koelverse maaltijden komt bij Albert Heijn vandaan. Ook in verse vis en AGF is Albert Heijn koploper.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 20