ii tl Presentatrice Caroline Tensen Robert Kranenborg TOPKOK TELT... - Aha Jurykok De laatste uitzending zit er op. In een speciale kerstaflevering kookten BN-ers Winston Gerschtanowitz, Beau van Erven Dorens en Martijn Krabbé flink tegen elkaar op. Aha stapte de United Studios in Hilversum binnen en sprak op de set met presentatrice Caroline Tensen en jurykok Robert Kranenborg. niet maar een tomaat of een soort boter. Er is genoeg variatie. Een fles wijn van drie of dertig euro? Zolang de klant maar kan kiezen.’ Iedereen kan koken. 'Iedereen zou moeten kunnen koken, maar niet iedereen kan het. Iedereen is verantwoordelijk voor eigen lijf en leden. Kunnen koken zou daar bij moeten horen. Of je moet zo rijk zijn dat je elke dag uit gaat eten, natuurlijk.’ Wat eten we met Kerst? ‘Wild, schaaldieren, vis en oesters.’ Tussen 200.000 en 400.000 kijkers per uitzending Vijf voorrondes, twee halve finales en één speciale kerstuitzending de opname van één aflevering duurt een dag topkot ^-rast door de kwaliteit van de kandidaten? Bij de voorselectie wel. Wat sommige mensen presteren! Maar wat de uiteindelijke kandida ten ons voorschotelen met 12,50 euro was echt een aangename verrassing.’ Nog potentieel personeel voor uw restaurant gescout? ‘Om een topkeuken te kunnen draaien heb je meer nodig dan kooktalent. Je moet mensen ook toetsen op werken onder pressie, werken in teamverband en leiding geven.’ In de keuken; een tiran of een aardige man? ‘Geen tiran, maar wel duidelijk want domme fouten wegen zwaar in de keuken. Hoe hoger de kwaliteit, hoe zwaarder de consequentie. Vandaar het vaak commanderende karakter van koks in keukens.’ Wat goed is, is duur. ‘Kwaliteit heeft geen prijs. Tijd wel. Zo duurt het lang om een mooie kip op gewicht te brengen. Je vraagt je dan wel eens af hoe de goedkoopste kip gevoed wordt. Wat ik toejuich is keuze. Bij Albert Heijn ligt er Je eerste kookprogramma, goed bevallen? ‘Ik vind eten heerlijk, uit of thuis. Jammer dat ik als presentatrice niet mocht proeven en oordelen.’ Topkok bestaat in samenwerking met Albert Heijn. Wat heb jij met AH? Tn ons gezin koken we vooral vers. Bij AH vind je het allemaal en word je ook verrast met nieuwe producten. Kijk maar naar Topkok.’ Wat lustte je als kind echt niet? ‘Spruitjes en griesmeelpap. Maar simpele macaroni met ham van m’n moeder was het allerlekkerst.’ Na Topkok ‘Start ik weer met Leven in de steigers en gaat 1 tegen 100 gewoon door.’ ookmachines, decors en ronddraaiende ■v camera’s. We zijn op de set van Topkok w waar regie en productie druk in de weer zijn. De gasten gaan nog even in de make-up terwij] Monique Klemann ‘The look of love’ inzingt en meesterkok Moshik Roth laat zien dat je ook heerlijk kunt koken met een koudebron van 200 graden onder nul; stikstof koken.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 17