I I 15 Aha I De projectmanager De supermarktmanager Annemarie Flohr zeker zin.’ Dat de functie van kwali teitsmedewerker in het leven is geroe pen, vindt Gerda een prima zaak. ‘Onze winkel is schoon, dat zegt iedereen. Maar in sommige filialen heb ik het wel eens anders gezien. Nu er in elk filiaal één of meerdere kwaliteitsmedewer kers zijn aangesteld, wordt het onge twijfeld beter.’ het eerste kwartaal van 2007 organise ren we daarom weer een trainingsdag.’ De voorkeur gaat uit naar fulltimers die affiniteit hebben met hygiëne. ‘Het gaat om belangrijke processen die we bij die medewerkers willen neerleggen van wie we het idee hebben dat ze het goed doen. Die zich er verantwoordelijk voor voelen en ook voor blijven voelen.’ Het imago van de functie is een probleem geweest, maar dat verandert snel nu de de Leemput vult dat aan tot vijftig uur. De winkel is nu beduidend schoner dan voorheen.’ Wat ook veranderd is, is de controle op de werkzaamheden. Bart: ‘Dankzij een digitaal systeem kan ik precies zien wat er is gedaan. En het helpt mij enorm nu drie kwaliteitsme dewerkers te hebben die echt verant woordelijk zijn voor deze belangrijke werkzaamheden’ Elke week hebben Bart en de kwaliteitsmedewerkers een werkoverleg. ‘Dan kijken we: wat is niet goed gegaan, wat moet anders?’ Het is duidelijk: Bart is enthousiast over de kwaliteitsmedewerkers. ‘Zelf vinden ze hun werk ook geweldig. De lol en energie straalt van ze af. Dat is heel leuk om te zien.’ Rutger Koning begeleidt de introduc tie van de nieuwe functie als project manager op het hoofdkantoor. ‘De focus van onze klanten zal steeds meer gericht zijn op hygiëne, veiligheid en voedselveiligheid. Kwaliteitsmedewerker is dus een heel serieuze functie die we op de lange ter mijn steeds harder nodig hebben’, zegt Dat de functie van kwaliteitsmedewer ker in het leven is geroepen, levert vol gens Bart Hofmans, supermarktma nager van AH 1589, een groot verschil: Jlferst maakte elke afdeling een beetje schoon en dat schoot er nog wel eens bij in ook. Nu is het duidelijk: vijftig uur in de week wordt er echt schoonge maakt. Temperatuurcontrole en toe zicht op andere belangrijke punten is goed geborgd. Gerda en Bettina Denie werken allebei zestien uur, Rianne van ‘Een winkel moet schoon zijn', vindt vaste klant van AH 1589. ‘En dat geldt dus ook voor een super markt. Deze supermarkt is nu nog schoner dan voorheen. Een paar weken geleden viel ik, bij wijze van spreken, nog wel eens over een sperzieboontje. Maar nu niet meer. Is er tegen woordig een speciaal iemand verantwoordelijk voor de hygië ne en kwaliteitscontrole? Dat wist ik niet. Maar dat verklaart natuurlijk wel dat verschil.' Rutger Koning 10:30 Bart Hofmans gaat redelijk tot goed. ‘In bijna iedere winkel hebben we nu zeker één kwali teitsmedewerker, maar we hebben nog niet alle formatieplaatsen ingevuld. In klanten zien het verschil en spreken hun waardering uit richting kwaliteitsmede werkers!’. In 2007 wordt er nog meer aandacht aan de functie besteed. V I

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 15