Nieuwe functie bij Albert Heijn nu al onmisbaar Aha 14 De winkelorganisatie is bezig met de invoering van het nieuwe besturings model, waardoor de klant nog prettiger boodschappen bij ons doet. Met de introductie van de kwaliteitsmedewerker is de eerste nieuwe functie binnen het besturingsmodel een feit. Zo'n 500 kwaliteitsmedewerkers zijn inmiddels aan het werk. Gerda van Gulik is daar één van. Aha liep een ochtend met haar mee. De kwaliteitsmedewerker j 08:45 Een schone zaak O7:OO 1 De kwaliteitsmedewerker is verant woordelijk voor het bewaken en con troleren van de kwaliteit in en om de winkel, het handhaven van de proces sen die leiden tot voedselveiligheid en het op een efficiënte manier schoon maken van de winkel. Aan Gerda van Gulik is dit werk allemaal toever trouwd. Vijf dagen in de week, elke ochtend vanaf 7.00 uur, gaat ze als een speer door AH 1589 in Den Bosch en werkt ze heel gedegen het schema af dat supermarktmanager Bart Hofmans heeft opgesteld. Eerder maakte Gerda een jaar of vier schoon in Den Bosch - de kantine, de toiletten, de kantoren en de bodembakken bij Houdbaar. Nu ze kwaliteitsmedewerker is, heeft ze er extra taken bij gekregen. Neem het ’s morgens ontgrendelen van de nood- deuren, de temperatuurcontroles van de diepvries en koelingen, het zorgen voor lege en schone mandjes en win kelwagens, en dat alles vastleggen in HACCP Digitaal. Gerda: ‘Ik vind dat dat mijn werk wel meerwaarde geeft. Anders ben je schoonmaakster, nu niet meer. Ik heb meer verantwoordelijk heid, en dat voelt goed.’ In het alge meen is het werk Gerda meer dan ver trouwd. Alleen aan het nieuw in het leven geroepen werkschema moet ze even wennen: als kwaliteitsmedewerker moet ze op bepaalde tijden bepaalde werkzaamheden doen. ‘Voorheen koi0 ik zelf bepalen wat ik deed. Nu moet alles precies op tijd. Dat is even om schakelen.’ Op haar handterminal kijkt ze bij de maandag en noemt grofweg wat tijden en taken op. ‘Ik begin om 7.00 uur, dan doe ik eerst de winkel vloer met een schrobmachine. Om 7.40 uur is de kinderhoek aan de beurt, om 8.00 uur controleer ik de temperatuur van de diepvries en de koelingen en om 8.15 uur haal ik een doekje door de toi letten. Om 8.30 uur check ik de kantine en kantoren en om 9.00 uur begin ik met het schoonmaken van de bancarel- la’s.’ De opleiding tot kwaliteits medewerker duurde één dag en bestond uit zes verschillende works- hops. Gerda: ‘Eigenlijk deed ik alles al zoals het daar verteld werd. Maar voor al de nieuwe collega’s die als kwaliteits medewerker beginnen en dit werk nog niet eerder hebben gedaan, had het 10:15

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 14