Wij nemen de hele winkel over SAMENWERKEN ii Aha 10 Duiivelshoff Samen Werken 1 Knowhow Verrassing in het dok Bijzondere uitzondering 'Wat zou het gaaf zijn om met een team geheel zelfstandig een winkel te draaien', dagdroomde op het hoofdkantoor. 'Dat gaat nooit lukken, denk je dan... Maar we hebben het toch geflikt!' i Meer dan dertig hoofdkantoormedewerkers kregen bij hoge uitzondering een dag het roer in handen van een hele winkel. Een dag inwerken, een dag uitvoeren. AH 1493 in Amsterdam-IJburg had zich goed voorbereid. De verkoopspecialisten verzorgden een grondi ge introductie en een extra vulploeg sprong bij op houdbaar en het uitsorteren van actie. Initiatiefneemster Carmen Duijvelshoff: ‘Zo kregen wij tijd om verschillende facetten van het werk te ervaren zoals werken met het code boek, het actieplan en scannend retourneren.’ Maar ook het HK had zich voorbereid vindt verkoopmanager Angela Eimers: ‘De “kassa medewerkers” hadden het Kassatrainer-pro- gramma gevolgd en waren onder eigen num mer ingeschreven in SRVPWant ook veiligheid, draaien op schone kassa’s, na afloop lades tellen en kasverschillen uitrekenen, hoorde er allemaal bij.' In de regel is er slechts plaats voor maximaal drie ‘Samen Werkers’ per winkel. Dit om de druk op de winkels te verdelen, inwerken kost tijd, en een gelijkmatige spreiding over het land te bewerkstelligen. Carmen: ‘Dit project was, met goedkeuring van operationeel manager Jaap Blom, regiomanager Jan Jaap Smit en Anneke Bokkinga, manager BIS PM Pool, de uitzondering op de regel. De kritiek zou immers kunnen zijn dat er bij “zelf een winkel draaien” geen sprake van samenwerken in de bedoelde vorm is. Dat is ten dele waar. Maar het feit dat je op zaterdag alles zelf moest kunnen, gaf een extra dimensie aan het samen inwerken op vrijdag.’ ‘Hoe langer je uit de winkel bent, hoe meer je de dagelijkse routine kwijtraakt. Toch pakje het ook even zo snel weer op’, ondervond Carmen’s collega Claudia Dopper. ‘Het team bestond uit mensen mét en mensen zónder winkelervaring. Kennis en ervaring vult elkaar dan aan. De worpschetsenbouwer weet hoe je Het dok moest vóór 18.45 uur leeg zijn. Harry van Brink: ‘Wat vervelend! Moeten ze elke week eerst die containers in het laaddok zet- Met deze uitvoering van Samen Werken trad deze groep HK-ers buiten de gebaande paden. worpen leesten bouwt. De systeemkenner heeft alle knowhow van systemen en scannend retourneren. En een eenmaligfunteam ver kocht 3500 dvd’s. Vier stuks voor de prijs van tien euro, een actie in samenwerking met commercie. Hebben klanten verder nog iets gemerkt van een wisseling van de wacht? Carmen: ‘We hebben een flyer gemaakt met uitleg over ons project. Als je uitlegt waarom je iets doet, levert het eigenlijk alleen maar sympathie op. Ook veel vrienden en collega’s zagen we even langskomen.’ Supermarktmanager Jan Koster kreeg die zaterdagavond weer een topwinkel terug met een omzet die tot dan toe nog niet op IJburg A behaald was. ‘Zonder overcodes, volle actie- koppen, recht en strak gespiegeld en schoon volgens de nieuwe kwaliteitsnormen. Behalve het dok.’ i is een initiatief om medewerkers van het hoofdkantoor jaarlijks terug te brengen op de winkelvloer om ervaringen en inzichten te delen én praktijkkennis op te frissen. A Via een link op Intranet HK kom jc op de site en kun je je eenvoudig aanmelden voor een of twee dagen samenwerken in de winkel. Carmen geeft uitleg aan de groep

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 10