Bezorgservice Albert.nl viert deze maand haar vijfjarig bestaan. Reden voor een Aha 4 Albert niet te stuiten Albert en concurrenten Al 11 1 Alber V.l.n.r. bezorgers Jitheen Phaladsingh, Florian Groeneveld, telco van de Lustgraaf, Hans Postma, Pierre Harthoorn leveringen voor zaterdag. Onze pieken liggen rond het weekend en op maandag - de tradi tionele dagen om boodschappen in te slaan. We hopen de klant snel ervan te overtuigen dat je ook op andere dagen grote boodschappen in kunt slaan.’ En dat terwijl de bezorgservice nog niet eens landelijk opereert. Bijna 65 procent van de Nederlandse huishoudens wordt nu bediend door de rijdende bezorgers. ‘Actief nieuwe regio’s werven doen we niet’, aldus Angelique. ‘We willen allereerst de groei in bestaande gebieden verdichten. Recentelijk hebben we nog wel de Amsterdamse wijk IJburg toegevoegd. De kans om tweeverdieners in deze trendy nieuwbouwwijk te bedienen kunnen we niet laten liggen. We rijden er ten slotte zes keer per dag langs.’ ‘We kunnen de vraag bijna niet bijbenen’, meldt een trotse Angelique Wouters, formule- manager albert.nl, als we haar vragen over de vorderingen in vijf jaar Albert. ‘De afgelopen vier weken zaten we alle vrijdagen vol met Regionale concurrenten zijn er. Maar niet op grote schaal. ‘Het is een complexe busi ness, echt geen makkie. Investeren in een “boodschappenfabriek” kost nogal wat en is niet zonder meer rendabel.’ Tot nu toe heb ben de beleidsmakers van Albert ieder jaar hun begroting moeten bijstellen. Naar boven. Angelique: ‘Volgend jaar gaan we er weer 33 procent overheen. De groei is niet te stuiten.’ Toch is de onderneming na vijf jaren nog niet winstgevend. De jaren wor den gezien als aanloopfase naar een toe komst waarin internet alleen maar in popu lariteit zal groeien. ‘Nederland is koploper in Europa met de toegang tot snel internet. Dit gegeven, plus de druk op het gezinsle- p m’n vrije dag in een bomvolle winkel ■vechten voor een plekje in die rij aan de kassa? Bekijk het maar. Ik bestel wel online!’ Ongetwijfeld zijn er klanten die zo denken. Maar de massa zal de charme en ver leiding van het boodschappen doen toch niet boven het gemak verkiezen. Desalniettemin groeit de markt voor thuisbezorging nog ieder jaar. De grootste van het land, bezorgservice Albert, bestaat nu vijf jaar. s LU LU CO Q 5 o s LÜ 5 O 1

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 4