HIER DAAR Strand, zee en samba! I I I i j I I I 3 Aha Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Eten Naam Functie ken gebarbecued vlees met zout. Langs de witte stranden in het noorden staat er vooral vis op het menu. Het binnenland is meer ge richt op tapioca, groente en rijst.' Deze cocktail is nu ook populair in Europa en wordt gemaakt van cachaca (riet- brandewijn), rietsuiker, limoen en blokjes of gecrusht ijs.’ ‘In Brazilië ben je heel arm of heel rijk, er bestaat bijna geen midden klasse. Als land hebben we alles in huis, maar helaas is het er ook al jaren politiek instabiel en corrupt.’ re ‘Sinds kort bestaat het recht op het dragen van een vuur wapen ter zelfverdediging. Een reactie op het toenemende ge weld vanuit de favela's (sloppen wijken). Geweld op geweld is geen oplossing natuurlijk. Dat wordt echt een bende, vrees ik.’ Wagner De Cunto Verkoopspecialist AH 1493, Amsterdam SJ'lk kom uit Sao iuIo, de op vijf na grootste stad ter wereld en met 19 miljoen in woners het economische hart van Zuid-Amerika. Het is drie keer zo groot als Parijs. Daarmee vergele ken is Amsterdam een dorp.' 'Wij houden van dansen. De samba speelt sterk in op je gevoel, niet voor niets noemen ze het Braziliaans voet bal soms sambavoetbal. Ook müsica popular brasileira (MPB), bossanova-klassiekers zoals Girl fromlpanema, Batucada, Axé en muziek van Ivete Sangaio is populair.’ 'We eten arroz (witte rijst), feijao (zwarte of bruine bonen) en farofa (maniokmeel) met carne (vlees), galinha (kip) of peixe (vis). In het zuiden eet men hele stuk- s onaldo, Robinho, Ronaldinho en... Wagner De CuntO! Vier Brazilianen, alleen de laatste houdt niet van futebol. ‘22 idioten en een 1 bal; ik heb er niks mee. Ik maak liever foto’s, kijk een cultuurfilm of ga naar het museum.’ Wagner (41) is geboren in het land van de Goddelijke Kanaries - daar waar de zon bijna altijd schijnt, en de dames samba dansen. Wat bindt deze zonnige Zuid-Amerikanen nog meer dan caipirinha’s, carnaval en de Copacabana?

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 3