arathonman I jaar lani Vorig jaar liep hij de Dam tot Damloop in een tijd van 57:48. Dit jaar: 53 minuten en 30 seconden. Een topprestatie. De klok luidt voor een comeback van de snelste verkoper van Nederland. i 4? Ongelooflijk! Waar haal je die kracl en discipline vandaan? Betekent beter ook sneller? Dus ben je dit Je komt oorspronkelijk uit Ethiopië. Het land van de toplopers. mneer ontdekte je dat je zo goed was? Grond, training en voeding Verslaafd aan de adrenalim een verkoper houdbaar door de inkel sprinten .22 op 15.4.2007 Hardlopers schijnen beter te worden naarmate ze ouder wordei Wie: Abraham Zewdie (42), verkoper AH 1248 Bilthoven Wat: 7-voudig winnaar Dam tot Dam 'Businessloop mannen' ‘Om half vier opstaan, rennen en om half zes klaar, eten en naar je werk. En dat twee weken lang. Dat was mijn voorberei ding voor de Dam tot Dam.’ ‘s Ochtends is de lucht heel schoon. Heerlijk voor je longen. Van vroeg opstaan word je psychisch ook heel sterk. De lente vind ik trouwens de lekkerste tijd van het jaar om te lopen. De zomer is te vochtig en in de winter moetje uitkijken voor de kou op je longen, vooral in januari en februari ‘Klopt, hoe ouder je wordt hoe sterker je loopt. Maartegelijk duurt je herstel wel weer langer.’ ‘In 1991 kwam ik bij Albert Heijn in dienst en liep ik de Dam tot Dam in 51,30 min. Nu 53,30 min.’ ‘Ja, door een verschil in startpositie. Vroeger stond ik vooraan bij de start, nu startte ik in het vak. Pas na zes kilometer liep ik lekker warm, dat scheelt enorm op je eindtijd.' ‘In Addis Abeba liep ik elke dag drie kilometer naar school. Al was dat geen hardlopen. De plattelandsmensen rennen naar school, vaak een uur heen en een uur terug. Hier fietsen de j kinderen, daar moeten ze lopen.' ‘In militaire dienst eindigde ik altijd als eerste bij de bataljonsveldloop van drie kilometer. De sergeant adviseerde mij om iets met het lopen te gaan doen Ik train het liefst in een heuvelachtig park, als mid- voorvoetloper is dat beter voor je kuitspier. Verder is teveel vet en suiker funest. Spaghetti en groente doen veel goed voor je energievoorraad... en af en toe een lekkere gevulde koek.’ ‘Zeker. Ik train vijf keer per week; interval, lange duurloop, en elke week een wedstrijd. Als ik niet train word ik chagrijnig.’ ‘Ha, op houdbaar is het ook zeker flink rennen. Maar daar draag ik toch echt wel veilige schoenen. Mijn voeten zijn me dierbaar.' ‘De marathon van Rotterdam op 15 april 2007, in minder dan 2uur.22min. Ik wil vanaf nu 200 kilometer per week lopen, de hele winter, op naar Rotterdam.’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 16