ONDERNEMING RAAD i s I on I I 7 Aha Sterk Zwak Kansen Bedreigingen Tijd, geld en vertrouwen Conclusie brainstormsessie De ontwikkeling gaat door e De uitdaging van stellinggebonden Vers De ondernemingsraad krijgt steeds meer signalen van de achterban dat medewerkers het fantas tisch vinden dat het goed gaat met de onderne ming. Maar tegelijkertijd ook dat medewerkers een te hoge werkdruk ervaren. De ondernemings raad wil graag in gesprek met de directie over de geweldige groei van de omzet en het gevoel van hoge werkdruk op de werkvloer. In september heeft de OR gebrainstormd over werkdruk. Als analyse is er eerst gekeken naar de sterktes en zwaktes van AH en de kansen en de bedreigingen in de omgeving van AH. De goede strategie van de afgelopen 3 jaar en de resultaten die hieruit voort komen. Innovativiteit: Denk aan triple o in het DC en aan zelfscanning in winkels. Albert Heijn is een sterk merk. Bijna iedereen in Nederland heeft er wel een mening over. De structuur en de systemen van AH. Denk aan Replenishment Het blauwe bloed van de medewerkers. Door de grootte van het bedrijf neemt de bureaucratie toe. Voordat iets gereali seerd is moet het door veel personen geaccordeerd worden. Door de grootte van het bedrijf komt er ook veel ruis op lijn en kan het zijn dat leidinggevende en medewerkers besluiten verschillend interpreteren. Verstoringen in systemen lijden vaak tot hogere werkdruk. Als het DC niet op tijd kan uitleveren merken de medewerkers in de winkels het ook. Dan moet er op alle fronten een inhaalslag gemaakt worden. Werving van medewerkers door Albert Heijn als goede werkgever op de kaartte zetten. Kijk naar de winstuitkering, 10% korting op je boodschappen en betaalde koffiepauzes. Dit is niet bij alle super marktbedrijven zo geregeld. Gebruik maken van het talent van de huidige medewerkers van AH. Arbeidsmarkt: vergrijzing en een tekort aan jeugd in de toekomst. Overheidsbepalingen die de groei van Albert Heijn kunnen stoppen. Michel: ‘Als je centraal kunt bekijken wat de voor raad van de winkels moet zijn, hou je minder overtollige producten in de winkel over. Tachtig procent van de artikelen heeft een vrij regelmatige afzet, daarvan is de verkoop goed in te schatten. In omringende landen zijn winkels soms zo groot, datje 50 potten in de schappen hebt liggen. In Nederland is alles veel kleiner, de schappen ook, waardoor we nauwkeuriger moeten sturen. Vertrouwen krijgen in het systeem en het niet meer zelf bestellen verliep bij aanvang moeilijk voor winkels. Nu het een succes blijkt, gaat het makkelijker. Ook het op poten zetten van de samenwerking tussen betrokken partijen zoals IT, Commercie, Replenishment en de winkel- organisatie was best een klus. En we zijn er nog niet helemaal.’ Henry Ligtenbarg, OR-lid, regio stad: 'De OR wil met de uitkomsten van deze analyse met de directie in discussie gaan tijdens de OV-vergade- ring van 8 november. De wens hierbij is onder meer dat de directie meer beleid gaat zetten op de taken van leidinggevenden zodat deze beter weten wat er van hun verwacht wordt. En dat er bij aanhoudende werkdruk ook gekeken wordt naar meer mensen op de werkvloer. Het sneller oplossen van sys- teemverstoringen is tevens een belangrijk punt.' Derde kwartaal 2006 Inmiddels wordt meer dan 80 procent van het assortiment na geleverd via Replenishment. Ook de Bedieningsafdelingen, AH Servicebalie en Bloemen Planten zijn inmiddels al over op Replenishment. Maar er blijven natuurlijk nog uitdagingen. Want wat rest ons nog tot het eerste kwartaal van 2007? Natuurlijk Brood, Bake-Off, Gebak en tot slot AGF. Deze assortimentsgroepen krijgen hetzelfde uitrol- traject als houdbaar en vers; van pilotwinkels naar voorloopwinkels en uiteindelijk een lan delijke implementatie. Met de fasering van RFBA neemt Albert Heijn afscheid van een instituut maar is het tegelijkertijd helemaal klaar voor de toekomst. Tweede kwartaal 2005 Stellinggebonden vers brengt een hele nieuwe uitdaging. De over- gang op Replenishment neemt een stuk druk weg bij medewerkers die de vers artikelen moeten bestellen. De prognoses blijken al vrij snel goed te kloppen. Maar natuurlijk zijn hier ook aanloopproblemen. Vooral toen er tijdens de feestdagen te veel vers werd inge stuwd; artikelen die je niet, zoals bij houd baar, makkelijk kunt laten liggen vanwege een beperktere houdbaarheid. Ook bij vers gaat het om goed voorraadbeheer en volgens worp presenteren. Replenishment vers bleek vooral jan te slaan in die winkels die vroeg overtuigd ^Jlren van de voordelen. De medewerkers maakten hierbij het verschil.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 7