a I.' Het klassieke beeld van de thuiszittende huisvrouw en de altijd werkende man is allang niet meer van deze tijd. Toch denk je bij een truckchauffeur of supermarktmanager niet direct aan een vrouw. Drie vrouwen die meer dan hun mannetje staan, vertellen waarin zij verschillen van hun mannelijke collega's en welk voordeel zij zien in het vrouw-zijn. 'Ik lach ook om grappen over blonde vrouwen' Mannelijke trots ‘In het begin kijken de mannen vooral de kat uit de boom en testen ze of je genoeg kwaliteit in huis hebt. Met het op dok zetten van de vrachtwagen gaat het negen van de tien keer goed - je steekt de wagen auto matisch netjes achteruit. Maar als er een groep mannen toekijkt wordt het toch moeilijker. Ach, als er een container omvalt of ik heb moei te met koppelen wordt er even meegeholpen. Reina Kluin truckchauffeur DC Zwolle Vrouwenpraat Reina maakt soms dagen van achttien uur. Is er dan nog tijd om met de twee andere dames een praatje te maken? Als we elkaar tegen het lijf lopen, kletsen we even over de kinderen, dat doe je toch minder snel met een man. Zit er dan verschil in het praten met mannen of vrouwen? ‘Ja, vrouwen kijken elkaafr tijdens een gesprek veel en vaak in de ogen aanW De meeste mannen ontwijken dat, maar als je wegloopt kijken ze je wel na.’ Al' ower -■ rouwenp Mannen zullen veel minder snel hulp vragen. Dat is toch mannelijke trots!’ 1 2 ‘Als klein meisje was ik al gek van vrachtwagens. Mijn vader was internationaal chauffeur en in de vakantie zat ik bij hem in de cabine. Hij kop pelde, ik schakelde. Het vrachtwagenleven is mij met de paplepel ingegoten.’ Bij DC Zwolle worden drie dames omringd door 300 mannen. De chauffeurs van Dick Vijn en vijf andere transportbedrijven verzorgen het dagelijkse transport naar de winkels. ‘Een blon^ de vrouw op het werk, dat was in het begin wi» even wennen voor de heren’, lacht Reina. ‘Even kijken hoever we kunnen gaan met geintjes. Maar ja, ik kom niet met gelakte nageltjes en lippenstift op het werk. En ik lach ook om grap pen over blonde vrouwen.’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 12