Een extra banaan in de pauze SAMjEN WERKEN I i Aha 10 Gerrit Samen Werken Wat is je uit P&O-perspectief opgevallen? Het belang van goed inwerken. Of je nu full- of parttime werkt, je moet goed contact met de klant kunnen maken. Je moet echt wat weten van de winkel, deskundig zijn. Het besef dat alles op de winkelvloer gebeurt is diep in mij verankerd maar iets echt zelf ervaren kan een papieren verslag nooit vervangen.’ Minneola's Na een kennismakingsronde ging Gerrit aan de slag op de AGF-afdeling. ‘Werken met fruit en groente - dat ligt me toch het meest. Het omvat veel taken; van vullen en presenteren tot controleren. En je hebt veel klantcontact. Wistje trouwens dat een minneola een kruising tussen een sinaasappel en een mandarijn is?’ Oostendorp heeft nooit in een winkel gewerkt en stond dan ook soms voor kleine verrassingen. ‘Ik was verbaasd over de vele verschillende broden. Welke sticker hoort op welk brood? En in welke zak? Welke code op het scherm hoort hier bij? Het inpakken vereist ook zeker de nodige handigheid. Toen die oude dame me daar zo bezig zag ben ik wel door de mand gevallen. Ik bakte er niks van. Ik kan me ook voor stellen dat de hele dag wijn sjouwen of groente vullen fysiek zwaar is. In de pauze heb ik maar een extra banaan genomen.' HK-medewerkers met een leaseauto wordt in Samen Werken gevraagd bij voorkeur een filiaal op ruime afstand van hun woonadres te kiezen. Dus verruilde Gerrit Oostendorp, in het dagelijkse leven hoofd P&O win- kelorganisatie op het HK, zijn woonplaats Amsterdam voor AH 1072 in Deventer. ‘Niet geheel onbekend terrein, metfamilieroots in Kampen.’ Dertien containers Gerrit: ‘In dat licht behoeft het werk in de winkel ook een goede selectie op kwaliteit. Hoe zelfstandig ben je en hoe reageer je op onverwachtse dingen? Wie is er flexibel? Op zaterdag ochtend werden er plots dertien containers afgeleverd die eigenlijk voorde vrijdagavondploeg bestemd waren. Dan komt het neer op je improvisatievermogen.’ Snuffelen in de supermarkt Op zo’n dag zie je de kloof tussen hk en winkel slinken’, vindt verkoopmanager Sebastiaan Tutert. ‘Je kunt de discussie met elkaar aangaan, over de nieuwe functieomschrijvin gen of de overstap van verkoopmanager naar assistent-supermarkt- manager.’ In Deventer werd er niet met argusogen naar de verrichtingen van Gerrit gekeken. Eerder met positieve verbazing. ‘Hij was heel open en stelde zich aan iedereen persoonlijk voor. Erg geslaagd. Samen Werken maakt het mogelijk om HK-medewerkers summier iets van het supermarktwerk te laten zien. Wat snuffelen, zou je kunnen zeggen.’ Noot: Naar aanleiding van een foto in SamenWerken Aha 9 hebben we reacties van winkels ontvangen over het rookbeleid bij Albert Heijn, Deze foto is niet gemaakt in de kantine, maar op de buitenplaats van het filiaal. Samen Werken is een initiatief om medewer kers van het hoofdkantoor jaarlijks terug te brengen op de winkelvloer om ervaringen en inzichten te delen én praktijkkennis op te fris sen. Via een link op Intranet HK kom je op de site en kun je je eenvoudig aanmelden voor een of twee dagen samenwerken in de winkel. In Deventer keek die ochtend niemand raar op toen binnenstapte. Vrijwel direct klampte de eerste klant hem al aan met een vraag over fruit. Maar op de Bakery had een oudere vrouw toch iets in de smiezen. Iets was er anders dan normaal. 'Zo', zei ze, ‘terug op de werkvloer?' Tweedaagse tandem Groenteman Herman van den Bergen Gerrit^ vormden twee dagen een tandem. Herman: ‘Ik heb hem benaderd als een leerling die iets moest leren. En dat ging totaal niet verkrampt. Hij was heel leergierig en stond erop om ook flink met kratten te slepen.' Gerrit: ‘Ik heb me heel welkom en gastvrij gevoeld. Het was een fijne samenwerking.’ 8

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 10