e Kwaliteit in de keten Kwaliteitsmedewerker o Kwaliteit is... gezondheid Kwaliteit is... aandacht 5 Aha rrl Onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie (OKG) Kwaliteit is een eigenaardig begrip. Je kunt het meten en toch verschillen de meningen erover. Wat is kwaliteit eigenlijk? En wat betekent het voor jou? We vragen het verschillende gezichten uit de organisatie... Van het DC en het hoofdkantoor tot aan de winkel en de klant. Zeevissen *5 Bren geweldig van af. De prijs-kwaliteitverhou- ding laat nog wel eens te wensen over. Terwijl ik prijsvechters er soms met de hoogste waarde ring vandoor zie gaan. Met een minimale win- kelbezetting. We hebben genoeg kwaliteit in huis maar kunnen ons ook nog op vele vlakken verbeteren.’ Sarena deThomis (26), klant AH to go 8655, Amsterdam Centraal: ‘Gelukkig en gezond zijn. En geprikkeld blijven in het leven. Ik vind het altijd wel leuk van AH dat ze op de tijd van het jaar inspelen. Met bijvoorbeeld zomerproduc- ten... Koop ik altijd meer dan nodig is en krijg ik zin in eten en koken. Ik erger me wel aan pro ducten die bij thuiskomst over datum blijken te zijn of tegenvallen qua smaak. Bij Albert Heijn betaal je voor de kwaliteit en dan moet dat altijd goed zijn. Of Albert Heijn de kwaliteit van mijn leven verbetert? Hmm, ik hou wel van lekker eten en winkelen. Dus, ja.’ Dit najaar start Albert Heijn met de functie van kwaliteitsmedewerker. In alle winkels is er voor een of meer medewerkers voortaan een speciale taak weggelegd voor het controle ren, waarborgen en garanderen van kwaliteit en hygiëne. Albert Heijn kent z'n producten door en door. We volgen nauwkeurig de weg die een product aflegt, van telers en producten, via vervoer ders, fabrieken en verpakkers tot onze winkels aan toe. Zo kunnen we optimale kwaliteit garanderen. We kennen de telers en productiebedrij ven. We kennen de recepturen, ingrediënten en weten zelfs waar al die afzonderlijke ingrediënten op hun beurt weer vandaan komen. Met name bij verse producten zoals vlees, vis, kant-en-klare maaltijden en zuivel houden we óók transport, opslag, koeling en aflevering nauw lettend in de gaten. Ook laten we regelmatig controles door onafhan kelijke experts uitvoeren. Die totale controle noemen we ketenbeïnvloe ding. Zo kunnen we dag in, dag uit topkwaliteit garanderen. Zijn er toch twijfels of vragen over de kwaliteit? Dan kunnen we heel snel ingrijpen, desnoods producten tegenhouden en direct verbeteringen doorvoeren. Mirt in Franken (26) verkoper vers en houd baar AH 1317 Amersfoort: ‘Ik vind het belang rijk dat je afdeling en alle producten er goed fris en verkoopbaar bij liggen. De tijd die je besteedt aan verzorging van je afdeling en de producten FOTOGRAFIEBLINK BLINK ‘Voor mij persoonlijk staat kwaliteit voor een goede levensstandaard. Geld is belangrijk maar meer nog een goede verstandhouding met vrienden, collega’s en familie. Waar ik volop van kan genieten? Een dagje zeevissen.’ en de aandacht die je geeft aan het totaalplaatje waarborgt de kwaliteit voor een groot deel. Je moet goed om je heen kijken. Dat geldt eigenlijk ook buiten je werk. Als je maar gelukkig bent met jezelf en de mensen om je heen.’ Albert Heijn hanteert de onvoorwaar delijke kwaliteitsgarantie. Is een klant niet honderd procent tevreden over een product? Dan krijgt de klant prompt en zonder enige bedenking het aankoopbedrag terug. De papie ren verwerking van deze retourgave heeft inmiddels plaatsgemaakt voor een elektronische versie. Kassa medewerkers kunnen de teruggave direct intoetsen op de kassa.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 5