duizend woorden Eén begrip rr o Kwaliteit is... positi viteit o Kwaliteit is... hygiëne o Kwaliteit is... eerlijkheid Aha 4 Opleiding telt I Kwaliteit Marcel Herwegh (35), operationeel manager Vers DC Zaandam: ‘Plezier hebben in de dingen die je doet, met de mensen die je kent en de samenleving waarin je leeft vind ik belangrijk. Dat doe ik met sport, ambitie en de drive om me te ontwikkelen. Het is belangrijk om als mens te blijven groeien. En tegelijk moet je ook tevreden kunnen zijn met het moment. Als je alleen maar streeft naar per fectie sta je nooit stil bij hoe goed iets gaat. Dan vier je geen succes en krijg je ook geen nieuwe energie om verder te gaan.’ der waar. We willen een goed product leveren aan de winkel... dat is onze klant. Door goed te stapelen, geen verwisselingen te maken en op tijd te leveren stem je de winkel tevreden. Een juiste balans tussen kwaliteit en snelheid is dus een voorwaarde voor succes. Wil je de weg naar boven vasthouden dan moet je geen stap pen terugdoen in kwaliteit. Ga voor de kwali teit van de medewerkers! Met opleiding, bin ding en waardering investeer je in kwaliteit’. Lenie Rademaker, (41) ondernemingsraad, HK Zaandam: ‘Doen waar je goed in bent en je blijven ontwikkelen. Als je het niet leuk vindt watje doet moetje iets anders gaan doen. Buiten jezelf omgaan hou je niet lang vol. Dus wees eerlijk tegenover jezelf en anderen. De ondernemingsraad behartigt de belangen van het bedrijf Albert Heijn en zijn medewerkers. De OR wordt vaak gebruikt als klankbord. Een bedrijf heeft eerlijke feedback nodig. Je woro er scherper en sterker van.’ Rob Jansen (37), ontvangstcontroleur DC Nieuwegein: ‘Je werkt met levensmiddelen dus zorg je ook goed voor jezelf. Je houdt het schoon en proper. Dat begint met schone handdoeken en toiletten en eindigt met de beslissing om een hele partij retour te sturen. Bijvoorbeeld als een chauffeur abrupt heeft moeten remmen en de dozen zo zijn inge drukt datje ze niet meer kunt verkopen. Of pallets die soms erg smerig binnenkomen. Dan is het goed opletten. Als een leverancier een partijtje wijn uit Frankrijk aanlevert op een pallet met een dikke laag stof erop, staat® dit niet netjes. En kan een partij wel eens retour gestuurd worden.’ ‘Als ik het tv-programma Kassa mag geloven komen we er als Albert Heijn lang niet altijd ‘De mens is van nature vaak negatief inge steld. Als je vooruitgang wilt boeken moet je positief zijn want in principe kun je alles beïn vloeden. Het komt alleen neer op jouw creati viteit en of je op zoek gaat naar kansen. Ja, het zijn allemaal clichés, maar daarom niet min- 3

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 4