Shoppen in Londen Young Ahold bezoekt retailers in Engeland WIL JE OOK LID WORDEN? Aha 14 De zon scheen en Londen bruiste. Young Ahold had afgelopen juni precies de juiste week uitgekozen om eens lekker te gaan shoppen. Niet in de gebruikelijke kleine winkels, maar in zeer grote supermarkten... Sushi aan de lopende band London City Wuppies in de lucht Groter dan XL f k - zien hoe gemakswinkels zich buiten de deur mani festeren. ‘Overal kun je in de buitenlucht snel wat eten of drinken.’ Uiteraard werden er in het cen trum ook supermarkten bezocht. ‘Ik verbaasde me over de sushibar bij Harrods en Selfridge. Klanten zitten daar midden in de supermarkt aan een tra ditionele lopende band met sushi. In Nederland zie ik zoiets niet snel gebeuren, maar in Engeland is het een succes.’ Young Ahold bestaat uit jonge mensen tot 32 jaar die werkzaam zijn binnen de Ahold Arena Nederland (Ahold, Albert Heijn, Gall&Gall en Etos) en die minimaal een hbo-opleiding hebben. Ze komen regelmatig bij elkaar om te discussiëren over uiteenlopende thema's. Ook bezoeken ze regelmatig winkels, distributiecentra of leveranciers. De contributie bedraagt 20 euro per jaar. Vragen? Aanmelden? Mail naar young.ahold@ahold.com. Door het zomerse weer konden de groepjes met eigen ogen De volgende dag was het centrum van Londen aan de beurt. In groepjes van vier doorkruisten de Young Aholders met de metro het bruisende hart van de stad. Als ware trendwatchers wandelden ze door Notting Hill, Harrods, Oxford Street en Borough Market, de markt waar ook Jamie Oliver zijn inkopen doet. Vicky: ‘We hadden expres groepjes samengesteld met colle ga’s uit verschillende disciplines. Een interessante mix van win kel, logistiek en commercie. Dat werkte goed. We hebben veel van elkaar geleerd. En natuur lijk ook veel lol gehad.’ Aangezien Londen op supermarktgebied zeer innovatief is, besloot Ahold de driedaagse reis voor een groot deel te sponsoren. Een investering die juichend werd ontvangen. Vicky Janse de Jonge, een van de organisatoren, werd overspeeld met aanmeldingen. ‘Helaas konden er maar 26 collega’s mee. Binnen één minuut waren we al vol.’ Zonneschijn, een leuke groep en een bruisende stad. De ingrediënten voor een geslaagde trip waren al ruimschoots aanwezig. Toen Nederland de voetbalwedstrijd tegen Ivoorkust won vlogen de Wuppie petten hoog door de lucht. De Oranje euforie versterkte het enthousiasme en de onder linge banden alleen maar. Vicky: ‘Door een nadere kennismaking weet je elkaar ook op het werk beter te vinden. Daarnaast heb je voor je eigen vakge bied inspiratie en ideeën op kunnen doen. Ik ben al bezig een AGF product te introduceren dat ik daar zag. Een ander zag weer verbeteringen in het bestelsysteem of zag in een trolly met een zak voor karton aan de zijkant weer een uitkomst.’ De gelukkigen vlogen op donderdag 15 juni naar de Engelse hoofdstad. Op het vliegveld wachtte een touringcar die hen vervolgens naar verschil lende hypermarkten aan de rand van de stad bracht. Vicky: ‘We bezochten een Tesco, Sainsbury, Asda, Morrisons en Waitrose. Gigantische win kels. Veel en veel groter dan onze AH XL’s. Op het enorme parkeerterrein stond een benzinepomp en binnen waren vaak een restaurant, café en drogis terij. Ze verkopen er van alles, ook kleding of bij voorbeeld een wasmachine. Ik heb me echt kapot gelopen.’ CUSTOMER’ ENTRANCE

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 14