Ik heb echt kantoorhandjes I WERKEN I k 7 Aha Rachel Hoogstraat Samen Werken Kantoorhandjes Broodnood Inwerken en meedraaien 3 Projecten in praktijk - ‘Zal ik wel een dagje mee gaan draaien in de supermarkt waar ik altijd boodschappen doe? Dan kan ik nooit meer anoniem in mijn jogging broek boodschappen doen.’ Die overpeinzing bleek achteraf onnodig. Ook om praktische redenen, weet Rachel nu. ‘Ik wist uit ervaring waar iets stond als klanten er om vroegen. En het is echt leuk om in de winkel waar je vaak komt een kijkje achter de schermen te nemen.’ het gescand door een medewerker, vervolgens kreeg je een bon die je afrekende bij een betaalpaal, waar je nóg een bon kreeg waar mee ten slotte het poortje voor je openging. Dat bleekte veel handelingen voor de klant.’ te benen als het druk is. Je moet er vaardigheid in krijgen. Samen Werken is leuk maar beter niet op zaterdag. Dat klinkt misschien rot, maar als je op zaterdag iemand moet inwerken of ondersteunen wordt het een chaos.' Supermarktmanager Sabri Wilkes is het eens met Eskens. ‘Vullen en verzorgen kun je snel leren en uitvoeren. Voor bedieningsafdelingen is duidelijk meer inwerktijd nodig.’ Samen Werken is een initiatief om medewer kers van het hoofdkantoor jaarlijks terug te brengen op de winkelvloer om ervaringen en inzichten te delen én praktijkkennis op te fris sen. Via een link op Intranet HK kom je op de site en kun je je eenvoudig aanmelden voor een of twee dagen samenwerken in de winkel. De winkelvloer bleek ruig terrein voor de Utrechtse. ‘Ik heb schrammen opgelopen en een nagelriem gescheurd tijdens het vullen en ben meteen rolcontainer tegen mijn enkel aan geknald. Dat ben je niet gewend. Ik heb echt kantoorhandjes. Op dit moment draai ik het project Store Replenishment. Bij Deli Kaas krijgen winkels binnenkort een besteladvies, bij Bakery en AGF worden de bestellingen centraal aangemaakt. In Utrecht zien ze dat rooskleurig tegemoet en dat geeft mij goede moed.’ Hoe werken de ovens, hoe gaat het stickeren en het inpakken? Bakery-verkoper Wesley Eskens bracht Rachel de broodnodige kennis bij. ‘Het is een vrolijke vrouw die voor tips en commentaar openstaat. Ze heeft even meege draaid maar zonder ervaring is het bijna niet bij ‘We hebben Rachel net zo geïntroduceerd als iedere nieuwe medewerker. Hoe ziet het filiaal eruit? Hoe werkt de organisatie?’ Na het kijken van de dvd Vulmethodiek maakte ze kennis met de collega’s in de winkel. En toen ging het van start. Ook Sabri is de samenwerking goed bevallen. ‘In het verleden was er Let's Work Together. Daar hielpen hoofdkantoormedewer- kers tijdens de drukke kerstperiode, vooral in de regio rond Zaandam. Nu helpen ze door het hele land, het hele jaar door. Ik vind het super.’ En kan Rachel nog in haar joggingbroek onge stoord boodschappen doen? ‘Ze blijft absoluut anoniem!’ verzekert Sabri. 5 Rachel is projectmanager in de BIS PM pool, een pool waarin projecten worden uitgevoerd ter verbetering van de processen bij Albert Heijn, zoals Scannend Retourneren. ‘Van som- ^mige beleidsbeslissingen kun je op de winkel- Wrioer het praktische nut niet direct inzien. Winkels zien het scannen en labelen van lege fusten en rolcontainers soms als tijdrovend. In deze dagen kun je daar samen over discussië ren en het voordeel voor geheel Albert Heijn uit leggen.’ De winkel aan de Nachtegaalstraat was lange tijd pilotwinkel in het Tot Ziens-pro- ject, een proef met een kassaoplossing. Rachel maakte dat project van dichtbij als klant mee. ‘Eerst zette je alles op de band en werd verruilde eind augustus haar bureau op het hoofdkantoor voor twee dagen Samen Werken in de winkel. Plaats van handelen: AH 1078 Utrecht.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 7