BO Ahold NIEUWS L - j B Werken met waarden: 5 tips o Vernieuwing 'Niet veranderen is hetzelfde als je adem inhouden, je houdt het niet lang vol’ Wuppies en warm weer verhogen netto omzet Gezonde tekenfilms voor kinderen Tops doneert 10.000 Aha 6 F 1 r rl «i» De netto omzet van de Arena over het tweede kar- taal van 2006 bedroeg 1,7 miljard, een stijging van 8,5% ten opzichte van vorig jaar. De omzet werd gestimuleerd door een succesvolle marketing campagne rond het WK Voetbal en het uitzonderlijk warme weer. Het bedrijfsresultaat van de Arena bedroeg€ 102 miljoen, 6,2% van de netto omzet. Dit is een stijging van 52% ten opzichte van vorig jaar. Vooral de verbeterde verhouding tussen omzet en bedrijfskosten van Albert Heijn zorgde hiervoor. Geef het goede voorbeeld. Als jij het niet doet, verwacht het dan ook niet van een ander. Durf elkaar aan te spreken en feedback te geven als je vindt dat een afspraak of aanpak niet klopt met (een van) de zes waarden. Geef aan waarom je iets goed of slecht vindt. Neem iedere nieuwe medewerker mee in de manier van werken en denken. Maak afspraken over de cultuurwaarden en concreet gedrag. Wat gaan we vanaf nu doen om wat nodig is te verbeteren? Leer collega's beter kennen en maak een praatje met iemand die je nog niet kent. Tops supermarkten heeft de opbrengst van het jaarlijkse Taste of Buffalo food festi val geschonken aan Food Bank of Western New York. Deze bank steunt onder meer arme gezinnen in Erie, Niagara, Cattaraugus en Chautauqua. met klanten, over hun huishouden, dromen en wensen. Alleen op die manier kunnen we leidend zijn in vernieuwing. We kijken voor innovatieve ideeën ook naar buitenlandse supermarkten maar blijven dicht bij onszelf om de lokale klant tevreden te kunnen stel len. Vernieuwen is geen sciencefiction. Het is heel goed luisteren en verwachtingen over treffen. Het mooie is dat Albert Heijn risico’s durft te nemen om ervan te leren. Alleen dan kom je tot de beste resultaten, ’t Is fantastisch om voor zo’n bedrijf te werken.’ In de Verenigde Staten leidt zeker 20 procent van de kinderen aan overgewicht of obesitas. Giant Food en Stop Shop werken sinds augustus samen met onder meer televisie zender Nickelodeon aan een nieuw winkel- programma voor de kinderhoek waarin beken-A de tekenfilmfiguren kinderen stimuleren om gezonde keuzes te maken. Nickelodeon zal 10 procent van haar zendtijd besteden aan boodschappen over gezondheid en welzijn. ‘Bezieling is de grootste pre buiten vakkennis om. Ben je vriendelijk zonder kennis dan zal de klant je niet afstraffen. Maar een chagrijn met kennis accepteren ze niet. We hadden vroeger thuis een slagerij en ik moest het niet wagen om de klanten niet te groeten als ik bin nen kwam lopen. Het is actieve klantbenade- ring in een notendop maar de kleinste klant kan altijd de grootste worden. In een klein bedrijf leer je efficiënt werken en spaarzaam geld verdienen. Laat je vleeswaren te lang bui ten de koeling liggen dan kostje dat geheid geld. Je kunt bij wijze van spreken evengoed twintig euro verscheuren en in de prullenbak gooien. Iedere dag maar weer. Doodzonde.’ Margreetvan Steijn (39), projectleider Formuleontwikkeling Doorbraak, HK Zaandam: ‘Of het nu gaat om assortiment, afrekenmethodes of de totale winkel. Elk gezin wil het huishouden zo efficiënt en makkelijk mogelijk maken om zo tijd over te houden om leuke dingen te doen. Wij haken daarop in. Tien jaar geleden was er nog geen panklare groente te bekennen, nu is het niet meer weg te denken uit de schappen. Kies Kook is ook zo’n voorbeeld.’ ‘Het is in ons grootste belang om de klant heel goed te snappen. Daarom praten we veel it

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 6