I I AH Cultuurwaarden o Bezieling o Doelgericht i 5 Aha Respect Vertrouwen Samen Doelgericht Bezieling Vernieuwing Mehmet Harman (34), plusser DC Pijnacker: ‘Ik ben pas plusser geworden. Na basis-maga- zijnmedewerker, magazijnmedewerker en allrounder te zijn geweest, betekent dit nu meer verantwoordelijkheid, coördinatie en feesturen met de teamleider. Wagens en colli op tijd laden is ons dagelijks doel, achter de schermen controleer je tijdigheid. Raak je ach ter op planning dan zoek je direct een oplos sing. Daarbij moetje mensen durven aanspre- Ide van der Geest (57), winkelspecialist HK Zaandam: “Als ik met mijn vrouw boodschap pen doe kan ik het soms niet laten om stiekem wat te dingen te spiegelen. Loop ik in een speelgoedzaak dan denk ik aan het optimali seren van het winkelbeeld, en op een terrasje peins ik over hoe de bediening beter kan. Bezieling is er bij mij wel. Ik zie ook grote bezieling in de winkels. In het verleden zag ik de hoofden in de winkel voorovergebogen, druk snijdend en naar beneden kijkend. Zonder oog voor de klant. Nu we de versgroe- pen steeds meer voorverpakt krijgen aangele verd, komt er meer ruimte voor actief verko pen; klanten adviseren en leren kennen. Je gaat beseffen dat je geen robot bent. Een machine kan snel en hygiënisch snijden. Maar praten niet, dat is onze toegevoegde waarde.’ ken en inschakelen als het niet goed gaat. Iedere zes weken hebben we teamoverleg. Daarin bespreken wat er goed en slecht gaat. Cijfers spelen daarbij een grote rol. Je loopt maximaal 180 colli. Dat is 1400 colli per dag per persoon. Een hele dag melk lopen is te zwaar. Zo’n vijftig kratten melk per uur... dat is zwaar hoor. Dan haal je maximaal honderd colli.’ ook die luidruchtige man die aan de drank is maar geen vlieg kwaad doet. Veel gekke mensen maakt het werk juist wel leuk. ‘Respect is van alle tijden. Vroeger waren er ook onredelijkheden. Waar toen man en vrouw ongelijk waren, verschillen nu vooral de culturen. Althans dat willen veel media doen geloven. Of je nu jong of oud bent, man of vrouw... je moet elkaar gewoon accepteren. Zo werken we bij Albert Heijn. In de media wor gden achtergrondverschillen vaak uitvergroot ^?n overdreven. Dan lijkt het wel of je met nie mand meer door één deur kan, terwijl je dage lijks fijn samenwerkt. Respecteer iemands ach tergrond en normen en waarden, wat iemand anders voelt of denkt. Maar meer ook niet. Je hoeft er niet over te oordelen en er niet in mee te gaan. Sinds kort heb ik autorijles; ook daar heb je respect nodig. Respecteer je de regels niet, dan zak je of maak je brokken.’ Behandel iedereen op dezelfde gronden, beoordeel maar veroordeel niet, respecteer andere meningen. Durf dingen uit handen te geven, durf het te zeggen als je iets niet weet, vertrouw niet alleen op jezelf maar ook op anderen. Deel informatie die voor anderen belangrijk is, vier successen met z'n allen, zoek anderen actief op en vraag naar hun mening. Houd het einddoel, de klant, altijd voor ogen. Bepaal eerst het doel voordat je actie onderneemt. Maak keuzes en stel prioriteiten. Sta voor je werkje producten, Albert Heijn. Spreek met liefde over het bedrijf en het vak. Heb ambitie, lol en neem initiatief in je werk Denken voel in kansen, durf impulsief te zijn, moedig creativiteit aan, neem risi co’s. Loop voorop, zet een verandering in gang en realiseer je wat de impact is. 2 3

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 5