Zes cultuurwaarden op een rij Respect o Samen o Vertrouwen Geen mens is gelijk. En iedere cultuur is anders. Ook ieder bedrijf verschilt in zijn manier van werken. De wijze waarop 55.000 Albert Heijn-medewerkers dagelijks de klus klaren is uniek. Duizenden individuen in de winkels, dc's en op het hoofdkantoor creëren bijna vanzelfsprekend een Albert Heijn-cultuur. Een cultuur waarin zes cultuurwaarden onze missie - het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar - mogelijk maken. Aha 4 Wie zijn wij I Karin Pool, kassamedewerker,AH 1458 Amsterdam: ‘In de twintig jaar dat ik bij Albert Heijn werk heb ik wel geleerd wat vertrouwen is. Met nieuwe collega’s bouw je aan het onder linge vertrouwen. Dat begint met op tijd op je werk zijn en afspraken nakomen, maar zit ook in kleine dingen zoals elkaar groeten en een grapje kunnen maken. Humor is een ijsbreker, het geeft plezier in je werk. Veel uitleggen en geduld hebben is ook belangrijk. En durf het te vragen als je iets niet weet.’ ‘Klanten vertrouwen Albert Heijn. Ze vertrou wen de kwaliteit van de producten maar ook de mensen die er werken. Ze vertrouwen je soms hele verhalen toe. Sommige klanten kun je trouwens beter niet vertrouwen. Winkeldieven bijvoorbeeld. Dat voorgevoel heb je soms al als iemand binnen komt lopen. Al doen ze nog zo luchtig, je voelt dat er iets niet klopt.’ samen ons werk. Een keer per jaar doen we ook iets buiten het werk om de band te ver sterken, zoals een weekendje Center Parcs. M Privé speelt bij mij samenzijn een belangrijke^ rol. Ik heb een Colombiaanse vrouw, een kind je, een broer die hier ook werkt, vrienden en een grote familie. Samenzijn is belangrijk in de Colombiaanse cultuur; we maken muziek, dansen, eten en houden van humor.’ Barbara Deben (20), countermedewerker, AH 1567 Amsterdam: ‘Respect gaat over gren zen stellen en erkennen. Als countermedewer ker sta ik dagelijks oog in oog met zoveel soor ten klanten. Echt te ver in hun gedrag gaan ze nooit. Niet bij mij. Maar dat heb je zelf ook in de hand. Het werkt wederzijds. Als ik rustig blijf, blijf jij rustig. Je dwingt het af met je eigen houding. Als jij vriendelijk bent zijn ze ook vriendelijk voor jou. Klanten moetje soms een beetje opvoeden. We krijgen hier veel vaste klanten, toeristen, gekken en junkies. Toch heb je daar geen last van, het zijn allemaal schatjes - Rodolfo Pinson (35), allround magazijnmede werker DC Pijnacker: ‘In je eentje kun je niet samenwerken. Ik doe veel mechanisch werk met heftrucks, maar kan niet zonder collega’s. Dus moet je elkaar wel op de vloer op de hoog te houden van wat er speelt, hoe de zaken ervoor staan. Natuurlijk praten de vele ver schillende culturen onderling veel met men sen van hun eigen groep. Gelijke culturen heb ben nu eenmaal meer met elkaar gemeen. Maar onderling zijn we sociaal en leveren we gg istorie, heden en toekomst. Drie pijlers aan de voet van Albert Heijn; de meest H succesvolle supermarktketen van het land. Uitgegroeid van klein knus kruideniers- winkeltje tot alledaagse autoriteit op het ge bied van levensmiddelen, maakt Albert Heijn nog altijd aanpassingen in zijn strategie. Waar tijd en behoeften van klanten veranderen, verandert Albert Heijn mee. Maar sommige waarden blijven zoals ze zijn. En zoals ze altijd waren. Zes hedendaagse en historische cul tuurwaarden kenmerken de manier waarop het bedrijf en zijn medewerkers werken. We vragen de medewerkers naar deze waarden.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 4