HIER DAAR Een land van karakters I Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Functie Eigenwijs ff Fado geboorteplaats Heetgebakerd en straatrovers kwamen. H’De mensen en alle contrasten die het land kent. Van het groene noorden tot het droge zuiden, de zee, de zon, de ste den. Ook de mensen zijn stuk voor stuk karakters en iedere stad is de beste.' teoraf een restaurant re serveren kennen we bijna niet. Als het vol is nemen we gewoon een ander restaurant. Ons voor alles verzekeren doen we ook niet. We leven vandaag, morgen zien we wel weer verder.’ 2‘lk geniet van het weer, het lekkere eten, de ver se vis. Eten is daar nummer een. Bijvoorbeeld bacalhao. Portuge zen maken altijd meer dan ze opeten. Mijn ouders maken nog steeds genoeg eten voor een heel weeshuis. “Waarvoor?’’ vraag ik aan mijn moeder. Omdat we altijd op gasten rekenen.' arloS Lopez: 'Mijn vader was zeeman en kreeg een onge luk op een Nederlands schip. Eenmaal weer aan land werd zijn en daarmee ons thuisland Nederland. Ik heb mijn ouders het leven toen soms goed zuur gemaakt. Ik was vijftien en ik sprak de taal niet. Dat is heel erg als je jong bent. In Portugal speelde en leefde je buiten en hier gebeurde alles binnen. Dus liep ik daar maar wat in de Nederlandse sneeuw, allerlei capriolen uithalend om een terugkeer te forceren. Tegen draads zijn, niet luisteren, beloften breken. Mijn oudste broer was getrouwd in Portugal achtergebleven, misschien kon ik naar hem terug. Maar mijn ouders bleken standvastig. Dat zit in het temperament. Ik woon nu al langer in Nederland dan in Portugal en word langzaamaan meer Nederlander. En Nederland verandert mee. Mensen gaan vaker op reis en leren andere landen kennen. De wereld wordt steeds kleiner.' Juan Carlos do Rosario Lopez (Carlos Lopez) SM in opleiding, 1450 Zwijndrecht Lissabon Ik kan niet lang stilstaan bij iets. Er eerst over praten en naar een oplossing stad is de zoeken? Dat is niet de Portugese 5 ‘Vc manier. Ik ben meer van het snel serveren f handelen, het “heetgebakerde” wordt steeds minder, maar ik ben nog steeds drukker dan de ge middelde Nederlander.’ te willen graag preste ren, de beste zijn. Dat zie je ook in het voetbal. Ons "koppig zijn’’ is een minpunt. Alles beter willen weten en eigenwijs zijn. Maar ook dat kan zijn charme hebben.' ‘Muziek waarin de weemoed jbaudade) van het arme Portuge se volk doorklinkt. Het stamt vooral uit kroegen in Lissabon waar hoeren, zeelieden, zwervers

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 3